Skocz do zawartości

[pociąg] 29er w pendolino


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio kupiłem rower Kross Level B4 rama rozmiar XL (23'') - całe ustrojstwo jest spore.

 

I teraz pytanie do was. Czy ktoś próbował przewozić tak duży rower w pociągach Pendolino? Miejsca na rowery w tym pociągu wydają się dość mały i mam obawy, czy po prostu wejdzie. Chciałbym poznać wasze doświadczenia, bo planuje w wakacje kilka wypraw rowerowych i było by głupio, gdyby nie wypaliły przez taką kwestię.

 

Do tej pory wystarczało mi InterRegio, w którym było zwykle mnóstwo miejsca, ale tym razem planuję wycieczkę na drugi koniec Polski, więc jestem skazany na InterCity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem z rowerem w Pendolino (z przymusu, bo nie miałem innego połączenia). Myślę, że 29er powinien się zmieścić, jak nie to postawisz obok, ale faktycznie może być ciasno i Panie z cateringiem mogą mieć survival :P

 

Ogólnie odradzam Pendolino w połączeniu z rowerem. W całym składzie są tylko 4 miejsca na rower, więc jak chcesz go zabrać ze sobą to musisz planować zakup z dużym wyprzedzeniem. Biletu na rower nie da się wykupić przez internet, więc musisz to załatwić bezpośrednio w kasie dworca i trochę to trwa, ponieważ kasjerka ręcznie przypisuje odpowiednią miejscówkę, żeby była w pobliżu roweru (przy mnie dosłownie analizowała rozkład miejsc w składzie przez 10 minut i dzwoniła gdzieś na infolinię). IMO jak nie musisz to nie jedź Pendolino ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

W całym składzie są tylko 4 miejsca na rower, więc jak chcesz go zabrać ze sobą to musisz planować zakup z dużym wyprzedzeniem. Biletu na rower nie da się wykupić przez internet, więc musisz to załatwić bezpośrednio w kasie dworca i trochę to trwa, ponieważ kasjerka ręcznie przypisuje odpowiednią miejscówkę, żeby była w pobliżu roweru (przy mnie dosłownie analizowała rozkład miejsc w składzie przez 10 minut i dzwoniła gdzieś na infolinię). IMO jak nie musisz to nie jedź Pendolino


Serio? Tylko 4 miejsca?  :o 

No to faktycznie "europejskie standardy"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podróż IC bez przedziału rowerowego też do łatwych nie należy. Zepsute tylne drzwi w ostatnim wagonie spowodowały przymus trzymania 29" XL z fotelikiem dla Córki i 27,5" M Żony w przejściu koło toalety. Pan z wózkiem nie był zachwycony jak i reszta pasażerów. Oczywiście Pani w okienku za rowery skasowała jak i na pytanie: " czy jest wydzielone miejsce dla rowerów?" odpowiedziała twierdząco. Akcja z ostatniej majówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Żywcu wpakowaliśmy się w pociąg w 5 rowerów, wieszaków było 3, konduktor powiedział, że albo ustawimy rowery aby było przejście albo część czeka na następny pociąg, co spowodowało lekki uśmiech na mojej twarzy bo siłą by mnie nie wyciągnął z pociągu ;)

 

Niestety to nie wina PKP, a projektantów pociągu, śmiało można by zaprojektować jeden wagon bagażowy z wieszakami i ewentualnie rozkładanymi siedziskami, ale po co, emisja CO2 ważniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...