Skocz do zawartości

[piasta] Novatec, NS, Shimano


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A więc od pocztątku:)

 

szykuje sie do zakupu piasty tylnej, nie wydam więcej niż 200 z zaciskiem.

 

Prosze o porade szanownych kolegów i koleżanki o opinie poważną.

 

Shimano XT 6 śrub?

 

czy Novatec jakiś lepszy na maszynach?

 

czy NS na maszynach?

 

prosze o krótki opis z użytkowania, serwisowania. Ważę 100 kilo i jeżdzę zdecydowanie dla przyjemności szeroko pojętej, gdzie sie da i czy szef da urlop ( tu różnie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc od pocztątku:)

 

szykuje sie do zakupu piasty tylnej, nie wydam więcej niż 200 z zaciskiem.

 

Prosze o porade szanownych kolegów i koleżanki o opinie poważną.

 

Shimano XT 6 śrub?

 

czy Novatec jakiś lepszy na maszynach?

 

czy NS na maszynach?

 

prosze o krótki opis z użytkowania, serwisowania. Ważę 100 kilo i jeżdzę zdecydowanie dla przyjemności szeroko pojętej, gdzie sie da i czy szef da urlop ( tu różnie jest).

shimano to piasta na konusach i kulkach

ns nie wiem o ktorym modelu mowisz - mam takiego na dwoch lozyskach maszynowych, bebenek jest na kulkach

novatec moze byc w wersjach na 4 i 2 lozyskach maszynowych. wtedy dwa lozyska sa na bebenku i dwa w korpusie piasty.

piasty z 4 lozyskami sa bardziej bezobslugowe (lozyska sa uszczelnione same w sobie) przy zlym usczelnieniu bebenka piasty na dwoch lozyskach woda moze sie dostac do kulek bebenka - skutek - rdza.

w piascie na 4 maszynowkach trzeba wlasciwie zagladac tylko do mechanizmu zapadkowego w piascie z 2 - takze do bebenka.

 

tylne piasty shimanowskie sa znane z dobrej jakosci i zywotnosci. trzeba jedynie umiec je ustawic- skontrowac konusy. wszystkie (moze xtr nie) maja stalowa ośke o srednicy 10 mm. warto sie zainteresowac modelami od lx w gore. lepsze uszczelnienie.

 

north shore na 2 maszynowkach - przejechal u mnie 6000 km. nic sie z piasta nie dzieje. do mojej wagi i potrzeb dobra. raz zagladalem do bebenka - smar czysty. nie uzywalem jej w zimie bo mam do tego inne kolo wiec nie wiem jak by zniosla snieg i sol.

 

novatec - starsze piasty tej firmy byly bardzo dobre. teraz slyszalem rozne rzeczy na ich temat. moj znajomy prowadzacy sklep rowerowy mowi ze wiele jest niedosmarowanych i sie zaciera.

nie wiem jak jest zbudowana ta piasta ale mialem juz dwie na 4 maszynowkach i obie byly wadliwe - roznych firm (formula i reborn) wiec jak dla mnie nie jest to dobra propozycja

 

mysle ze najlzejsza bedzie piasta shimano pozniej ns i novatec.

wytrzymalosc - podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

525 nie wchodzi w rachubę, 2 zajechałem i cos z tyłu jak sie jedzie szybciej dziwnie cyka to fakt

 

Novatec 2 łożyska maszynowe piasta tylnia. Przebieg ok 4k km. na razie bezproblemowo. Jeżeli nie chcesz wydawać nie wiadomo ile pieniędzy to weź Novatec-a bo chyba jest najtańszy spośród tych wszystkich piast

 

 

a novatec jaki model masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...