Skocz do zawartości

[Hydrapak] O tym jak Hydrapak leci w kulki


sznib

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Zakładam temat bo się porządnie wku... rzyłem.

Ale od początku. Jakieś 3 lata temu kupiłem plecak Dakine Amp12. W komplecie był zacny bukłak Hydrapaka, w sumie obok Source'a najlepszy na rynku. Były filmiki jak przejeżdżają po napełnionym bukłąku wózkiem widłowym, z czego ten wychodzi cało, dożywotna gwarancja, wszystko ładnie, cacy.Przez cały okres użytkowania bukłaka nie miałem żadnych z nim problemów i byłem zadowolony. Pech chciał że niedawno padł mi ustnik, Dokładnie silikonowa nakładka, zrobiło się pęknięcie od nagryzania, ustnik cieknie. Gwarancja dożywotnia oczywiście ustnika nie obejmuje, tylko sam worek, trzeba więc zakupić zamiennik... I tu normalnie megazonk, bo w każdym sklepie jaki miał go w ofercie jest ze statusem "produkt niedostępny". Na stronie Airbike, który to sklep jest przedstawicielem Hydrapaka na PL ustniki są, ale oznaczone jako "produkt archiwalny"

http://sklep.airbike.pl/242-Akcesoria

Nie "niedostępny", czyli możliwe że chwilowo nie do kupienia, ale "archiwalny" czyli wycofany ze sprzedaży.

Napisałem do Airbike maila:

"Witam
Poszukuję ustnika do bukłaka Hydrapak, ponieważ mój uległ uszkodzeniu. Nigdzie nie mogę znaleźć, na Waszej stronie są 2 typy, ale mają status "produkt archiwalny":

http://sklep.airbike.pl/242-Akcesoria

Czy to znaczy że ustniki do bukłaków Hydrapak będą już niedostępne i jedyne wyjście z sytuacji to kupno nowego bukłaka?

Pzdr
Sznib"

 

Dziś dostałem odpowiedź:

 

"Witam,
w chwili obecnej nie posiadamy żadnego ustnika hydrapak. Nie mamy też przewidzianej w najbliższym czasie dostawy, w związku z czym nie będę mógł Panu pomóc."

 

Z całej sytuacji wynika to, ze jak komuś padnie ustnik w Hydrapaku to musi kupić nowy bukłak bo ustników zwyczajnie nie ma. Normalnie kpiny z klienta, który wyłożył niemałą sumę na bukłak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał  :)

Ale dożywotnia gwarancja to niekoniecznie gwarancja do końca twojego życia :).

Często jest tak ze "dożywocie" dotyczy czasu życia produktu. 

Producent stwierdził ze czas życia właśnie się skończył - bukłaki też widnieją jako "produkty archiwalne" - i wstrzymał wsparcie dla tego produktu czytaj brak ustników. 

 

Pozdrawiam

 

P.S. Rozumie twoje wzburzenie ... kiedyś szukałem "telewizorków" do manetek Deore mimo ze widniały jako cześć zamienna to nigdzie nie dało się ich kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tyle że te bukłaki Hydrapaka dodawane są obecnie do wielu plecaków znanych marek; Dakine, Fox, Evoc, Saleva itd. Czyli ludzie kupują plecaczki z bukłakami dla których już nie ma wsparcia od producenta? Normalnie jaja jakieś.

Poza tym same bukłaki sa dostępne bez problemu w innych sklepach, tylko ustników brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wewnętrzna średnica rurki to 8mm.

 

 

Tu bym napisał http://hydrapak.com/contact/  Ciekaw jestem co powiedzą, bo co powiedzą polskie sklepy to już wiemy.

 

U nich na stronie ustniki dostępne:

http://hydrapak.com/shop/accessories/

czyli to tylko w Polandii lipa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Napisałem na główna stronę Hydrapaka przedstawiając problem. W odpowiedzi zaproponowali kupno na ich sklepie. Wprawdzie cena lepsza niż u nas (6$), za to wysyłka ponad 13$, także średnio opłacalny interes. Chyba szykuje się kupno nowego bukłaka... Wniosek zatem taki, dystrybutor Hydrapaka na Pl ma klientów gdzieś nie zapewniając ustników zamiennych, w centrali również za bardzo się nie przejęli tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kup że w końcu ustnik od Camelbaka i po temacie... Ja tak zrobiłem, kiedy oryginalne ustniki w bukłakach Source (mam dwa, niestety) zaczęły lać, bo je po prostu... przegryzłem :) Głupia i niepotrzebnie skomplikowana konstrukcja. Zawór i ustnik Camelbak są póki co najlepsze, a te z Decathlonu za ok. 19zł to kupa, miałem dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez mierzenia mogę powiedzieć, że zaworek systemu camelback wchodzi nieco bardziej luźno do rurki systemu Hydrapak/Source (rurka i zatrzask łączący z bukłakiem są identyczne jak w Hydrapak, inny jest ustnik), niemniej nic nie cieknie. Różnica w średnicy wewnętrznej: rurka Source ma ok. 1mm średnicę wewnętrzną większą niż rurka camelbaka. Zawór camela wchodzi w rurkę source z niewielkim oporem, ale mimo tego nie cieknie, ani też nie da się go wyrwać przypadkiem.

 

Mam plecaki Source Spinner 2, Source Spinner 3 Pro, zobacz w necie jak to wygląda i podejmij decyzję. Masz wybór mieć zawór z camela lub nie mieć wcale. Decathlonowe są do kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli wypada na to że są 2 sposoby montażu ustnika, pierwszy, za pośrednictwem zaworka Ergo Hydrolock, wtedy na jedną z części zaworka naciągamy ustnik, druga wchodzi do rurki. Druga metoda to naciągnięcie ustnika bezpośrednio na rurkę, jak na foto 3. Niemniej raczej nie da się tego z Hydrapakiem z rurką 5/16 pożenić, a szkoda, bo z tego co czytałem ustniki Camelbaka są lepsze od Hydrapaka i Source'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sam ustnik naciągnąć na rurkę, to NA PEWNO się da, ustnik camela na końcówkę zaworu wchodzi ciasno. Końcówka zaworu (post #20, zdjęcie drugie), na który naciąga się ustnik ma jakieś 9,5mm średnicy, tymczasem rurka w moim Source ma zewnętrzną średnicę ponad 10mm, ustnik założyłem bez problemu. Kłopot w tym, że brak zaworka może się źle skończyć w transporcie pełnego bukłaka w bagażniku auta, gdy ustnik zostanie przygnieciony :)

Kurcze, nie możesz zaryzykować 30zł? A może poprosić jakiegoś znajomego i po prostu przymierzyć?

 

Aha, ta końcówka zaworu camela, którą wciska się do rurki ma 7mm, ale karbowanie jest nieco większej średnicy i dlatego zawór nie wypada z rurki source. Poza tym można 10cm koniec rurki zanurzyć na kilkanaście sekund we wrzątku, naciągnąć i tak trzymając szybko ochłodzić wodą, w ten sposób uzyskasz nieco mniejszą średnicę wewnętrzną. Można zamiast tego zacisnąć dla pewności rurkę malutkim zip-em, wykaż się kreatywnością i radzeniem sobie z problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...