Skocz do zawartości

[piasta]koło lata co sie dzieje?


Paweł 13

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

dziś odebrałem rower z serwisu rzeby mi korbe ... i koła wycentrowali ale gostek powiedział ze cos tam w piaście niegra więc wymienił mi oś piasty no i wszystko OK(do czasu) :D no więc skoczyłem pare razy z takiej małej hopki iiii...no zajś koło zaczeło mi latać na boki chodzi mi oto że jak chwyce za koło i nim na boki poruszam to lata mi a kolegom nie i tu sie pojawia moje pytanie co jest grane ????????? HELP

 

POZDRO I LICZE NA WAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu twój rower nie jest przeznaczony do skakania, niestety. Według mnie jak skakałeś to mogła ci się wykrzywić ośka i przez to ten luz. Masz do wyboru - albo wymienić piastę na jakąś mocniejszą, albo spróbować kupiś jakąś sztywniejszą oś, albo przestać skakać, ale tego pewnie nie chcesz robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twojim miejscu bym rozkręcił i nie zdziwił się jak ci kulki wrecz sie wysypią w cześciach.Być moze żle w serwisie zkontrowali i te stoczki ci kulki posciskały i wszystko sie rozpierniczylo wewnątrz.Jak tak to Piasta do wymiany ,bo bieżnie też musisz mieć zajechane.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[piasta]koło lata co sie dzieje?------> Twoj bajk zamienia sie w statek kosmiczny :033::P

 

 

A tak na powaznie pewnie masz jedne z tańszych piast na pewno nie przystosowanych do obciążen jakie panuja przy skakaniu. Pewnie łożyska się rozleciały i taki masz efekt "lewitacji" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poprostu poluzowały ci sie kontry. (takie, zazwyczaj cienkie nakrętki z dwóch stron koła) ja bym na twoim miejscu najpierw to sprawdził. Nimi się ustawia nacisk na kulki w piaście. Jak dokręcisz za mocno to koło nie bedzie się kręcić a jak za mało to właśnie bedzie latać. Może to poprostu to, mi to sie już kilka razy w zyciu zdazyło. A jak nie to rozkręc piaste i zobacz. Jeżeli kulki się posypały to nie problem. Bierzesz jedną idziesz do sklepu (samochodowy, rowerowy) i kupujesz wianek z takimi kulkami, wkładasz nowe i śmigasz dalej. A jeżeli coś więcej to piasta raczej na złom :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozkręcic piaste i zobaczyc co sie tam stało. ja kiedys mialem taka sytuacje na starym biku że zjechalem sobie z małej góreczki i tak po prostu ośka mi pękła powysypywały sie kulki z łożyska i musiałem prowadzić rower do domu na piechte :angry: tylko jak bedziesz rozbierał to pamiętaj jak to robisz zeby później czegoś nie pomieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...