Skocz do zawartości

[Hamulce hudrauliczne] Regulacja Shimano BL-M355


Jakub96w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problem z regulacją hamulców hamulców hydraulicznych w moim rowerze. Z tego co się dowiedziałem to są to - shimano BL-M355. Kupiłem kilka miesięcy temu rower i niestety, hamulce trą się o tarcze, szukałem w jaki sposob je regulować - regulacja wg firmy Kross, poluzowałem mocowanie hamulca, klamką podpompowałem kilka razy i przykręciłam z zaciśniętą klamką hamulec - ale nie wiele to dało, na dodatek przy dalszych próbach i kręceniu innymi śrubkami pogorszyłem jeden hamulec i prawie wcale juz nie hamuje .... Pociekło troche płynu, ale mam nadzieje ze nic nie zepsułem :( jest to moj pierwszy rower z takimi hamulcami, do tej prory uzywałem zwykłych szczękowych.
Prosze o jakieś rady, z tego co widzę są tam tylko 4 śrubki i jedna od linki, nie przypuszczałem ze bedzie to az tak skomplikowane... :(

 

 

Troszkę konsekwencji, albo hamulców albo hamulce ... trzymaj sie jednej formy. A jak nie umiesz odmieniać, najlepiej trzymaj się poprawnej.

Edytowane przez Puklus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten hamulec z które wylał się płyn zawieś do serwisu, a to że nie potrafisz wyregulować hamulców może być spowodowane krzywymi tarczami 

 

Ja reguluje to w następujący sposób:  luzuje zacisk, naciskam klamkę i lekko dokręcam zacisk, sprawdzam czy nie obciera i dokręcam mocniej ale z wyczuciem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower kupowany był przez internet, mogę jedynie do jakiegoś pierwszego lepszego serwisu zawieźć za opłatą, a tego chciałem uniknąć. Czyli ten hamulec nie jest zepsuty? Spróbuję Twoją metodą. Co do tego typu hamulców nie mogłem za duzo w internecie znalesc, liczę na pomoc kogoś z forumowiczów kto ma taki hamulec bądź rower - Romet Orkan 4.0 :/

Moze dla ułatwienianwstawie zdjecie, ale nie wiem czy to cos ponoze.

 

https://zapodaj.net/d135c8c0156d3.jpg.html

 

Na poczatku reguloałem za pomoca tych dwuch śrubek na bokach, kiedy zaczałem sie bawic tymi dwoma w środku, poleciał płyn i hamulec juz nie hamuje. Zdjecie jest tylnego hamulca, ale ja "popsułen" przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...