pawwia Napisano 26 Marca 2016 Napisano 26 Marca 2016 Witam. Ostatnio na rondzie gośc mi wymusił pierwszeństwo wcisnąłem najmocniej jak sie dało hamulec przedni, a że było mokro padłem na ziemie. Nie pamiętam dokładnie w jaki sposób rower się ustawił, ale cały czas miałem ten hamulec wciśnięty. Po tym zdarzeniu przy jeździe słychać było lekkie tarcie w jednym miejscu, jednak hamował tak dobrze jak wcześniej ( po dotknięciu prawie stawał na przednim kole ). Przeszkadzało mi to bardzo, więc przeczyściłem tarcze rozpuszczalnikiem, potem zdjąłem klocki i tam wszystko wyczyściłem, na poluzowanych śrubach od zacisku wciskałem hamulec. Po tym ocierania nie słychać, lub jest bardzo ciche, jednak hamowanie nie jest tak dobre jak poprzednio, oraz przy końcu hamowania tarcza zaczyna jęczeć na pół okolicy i klamka przy wciskaniu skrzeczy. Nie wiem co mam z tym zrobić. Dodam jeszcze że hamulce są tarczowe hydrauliczne Shimano. Powinienem wymienić tarcze/ klocki? czy co?
detonator Napisano 26 Marca 2016 Napisano 26 Marca 2016 Spróbuj przejechać ze 100 metrów z zaciśniętą klamką. Czasami zdarza się, że po umyciu nie od razu hamulec działa z siłą sprzed mycia.
Piotrek383 Napisano 26 Marca 2016 Napisano 26 Marca 2016 Na początku zacznij od zapoznania się z zasadami pisania na forum. http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/
Root Admin Mieciu Napisano 26 Marca 2016 Root Admin Napisano 26 Marca 2016 Temat usunięty. Powód: - pkt. 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu. Zobacz tutaj, jak założyć poprawnie temat: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/ .
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.