Skocz do zawartości

[mostek]


kielon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zamierzam kupić w sklepie internetowym mostek Ritchey Pro 31,8 mm/120 mm. Niestety nie wiem jaka jest jego wysokość - chodzi o główkę zakładaną na rurę sterową.

Stąd mam pytanie do posiadaczy owego mostka, bądź osób, które widziały go "na żywo" - jaka jest jego wysokość??

Aktualnie mam mostek Zoom, którego wysokość wynosi 5 cm. Do tego 3 podkładki dystansowe, których będę musiał ewentualnie dokupić więcej, jeżeli przyszły mostek będzie miał krótszą główkę ;).

 

Z góry dziękówa za odpowiedzi. javascript:add_smilie(";)","smid_3")

happy.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po południu odebrałem kierownicę i mostek Ritchey Pro, które zamówiłem w Bikestacji.

 

Nie mogłem sie doczekać, więc poszedłem do piwnicy zmieniać sprzęt w swoim bike'u. Ludzie, jak się zeschizowałem, gdy dokręcilem na maxa tę śrubę na główce od sterów, ponad mostkiem (nie wiem jak to nazwać). Śruba dokręcona, ani myśli pójść dalej, a tu luzy na widelcu :blink:

Heh, wcześniej miałem mostek o wysokości 5 cm, nowozałożony zaś miał 4 cm. Okazało się, że dałem o jedną podkładkę za mało :rolleyes:

 

Ale gdy już wszystko było w porządku, założyłem lampki i na przejażdżkę, sprawdzić nowy sprzęt :D

Jest cudny!! Wszystko sztywne, lekkie... Jeździ się tak, że nie można wyjść z zachwytu.

Cud miód!! ...i orzeszki. :P

 

A tak na marginesie - wcześniej miałem kierę Zoom, zwykłą, prostą za 25 zł. Okazało się, że z nowej Ritchey'a wylatują korki (!), które na Zoom'ie sie trzymały. Korki zakupiłem wraz z rogami Authora. Otóż ścianki nowej kierownicy są cieńsze, więc korki były za małe. Problem załatwiłem kilkukrotnym obwinięciem korka taśmą izolacyjną. Szybko i bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...