Skocz do zawartości

[hak przerzutki] kopia haka - z czego, gdzie i u kogo?


DragonPol

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej alu bo ze stala bym nie kombinowal jednak , stop nie bedzie mial wiekszego znaczenia , no moze nic kruchego czyli niska numeracja , alu powinienes kupic u siebie w miescie w jakims sklepie z takimi materialami jak nie pozost aje szukanie jakiegos warsztatu gdzie ci odpala nieco , moze to byc poprostu gruba blacha alu , a dorobienie to u jakiegos frezarza - to tez trzeba by u siebie w miescie szukac np. po technikach itp tam czasem za przyslowiowa flaszke ci zrobia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio wlasnie tak sobie myslalem kiedys dlaczego nie daja stalowych hakow do alu ramek?oczywscie tych w przecietnej wadze(nie ultra lekkich czy lekkich),jakby nie patrzec same korzysci...hak sie wygina na sciezce go sobie prostujesz i smigasz dalej, odpowiednio uformowac taki hak i bedize mial identyczna sztywnosc jak aluminiowy czyli nie uszkodzi ramy ani przerzutki przy glebie a bedzie wielokrotnego uzytku-chyba jest to jedyny powod dla ktorego producenci ich nie lubia :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak :

haki robione są celowo z kruchych stopów aluminium by pękały w razie wypadku.

Sytuacja - przerzutka wkręca się w szprychy. Z dwojga złego lepiej niech pęknie hak który kosztuje względnie niewiele (do mojej ramy około 25zł). Jeśli hak byłby stalowy, wytrzymalszy, przerzutka (warta minimum 30 zł, a czasem nawet sporo ponad 100 zł) pękła by od razu po wkręceniu w szprychy. Gdy pęknie hak przerzutka jakiś czas leci w szprychach a Ty masz czas zablokować koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na stalowej ramie z niewymiennym hakiem wkrecilem oja x-9 i nic sie jej nei stalo a hak na sciezce sobie wyprostowalem w 5minut i spokojnie do jeszcze dokonczylem jazde nie widze problemu zreszta haki alu nie pekaja tak od razu tez wyginaja sie najpierw a dopiero przy mocnym szarpnieciu pekaja co za problem zrobic stalowy hak ktory da sie wyprostowac jak cos a przy odpoweidnio mocnym wygieciu peknie jak aluminiowy?ja tam problemu nie widze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hak nawet jeśli stalowy, ale MUsi być wymienny.troche przesrane,jeśli przez takie badziewie musiałbym wymienić całą rame wartą kilkaset złotych,a czasem nawet kilka tys.

co nie zmienia faktu,że dalej uważam ,że haki powinny być aluminiowe i kruche, ale jednak troche tańsze.

Ja mam farta bo dragstar jest popularny i haków jest pełno i do tego w miare tanie.

2 lata temu kumplowi do Hawka , jak już znalazł gdzieś ten *** hak ,zawołali 80 zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...