Skocz do zawartości

[buty] M089 w Deca i porównanie rozmiarówki z R078


boogeyman

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

obecnie mam buty Shimano R078, lecz potrzebowałbym coś bardziej "terenowego", wybór padł na M089. Pierwsze pytanie, jak wypada rozmiarówka MTB w porównaniu z butami szosowymi? Można założyć że skoro R078 mam w rozmiarze 46 to M089 w takim samym rozmiarze też będą ok?

Drugie pytanie, czy M089 w Deca to oryginalny produkt? Mają dodaną jakąś dziwną nazwę Bertin. Jakieś outletowe modele? Nie mam zamiaru ich tam co prawda kupować, ale jedynie sprawdzić rozmiarówkę, lecz muszę mieć pewność że będzie taka sama jak butów kupionych w innym sklepie (patrząc po dostępności i tak pewnie się nie uda, stąd pierwsze pytanie).

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróba Shimano w Decathlonie? No proszę Ciebie... Myślę, że można takie pytanie nazwać mocnym przewrażliwieniem. Normalne buty, normalna cena, normalny sklep i żadnych powodów aby mieć wątpliwości. Ten wyraz ktoś wklepał do tytułu produktu przez pomyłkę, nie wiem nawet co to oznacza, w google słowo to czasem występuje przy produktach Shimano.

 

Idź, mierz. Sam tak zrobiłem, M089 udało mi się kupić w grudniu za 240pln, grzechem byłoby nie kupić. 400km za nami, jestem zadowolony poza maleńkim niuansem ale może on nie wynikać z konstrukcji butów a mojej stopy - prawy pasek muszę zapiąć o 1 ząbek bardziej niż lewy aby było symetrycznie. Jakbym lewą stopę miał grubszą niż prawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Drugie pytanie, czy M089 w Deca to oryginalny produkt? Mają dodaną jakąś dziwną nazwę Bertin. Jakieś outletowe modele?


Bertin, to tylko nazwa obecnego, francuskiego dystrybutora Shimano, który niegdyś był niezależną firmą rodzinną, co nie przeszkadzało mu od wielu lat współpracować z tą marką. Shimano wykupiło kiedyś firmę Bertin'a i być może "wszywka" to pozostałość tej umowy.

http://www.bike-eu.com/home/nieuws/2000/10/shimano-acquires-its-french-distributor-bertin-1017208

Co do rozmiaru, to ja bym i tak radził przymierzyć, bo pomimo, że wiadomo jak jest z szymanowską rozmiarówką, to but musi być jeszcze wygodny i dobrze leżeć na stopie.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...