Skocz do zawartości

[rama] przałajowo-turystyczna


perqsista

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam ramy spełniającej następujące założenia:

- geometria zbliżona mniej więcej do ramy przełajowej
- pod widelec bez amortyzacji + baranek
- mieszcząca  opony w rozmiarze 700x40C
- otwory montażowe dla bagażnika co najmniej dolne (zamiast górnych mogę od biedy zastosować adapter na sztycę)
- mocowanie hamulca tarczowego
- cena do 1000zł/ za nową

Początkowo oczywistym wyborem była rama Accent CX ONE ale wygląda na to, że nie posiada zadnych otworów na bagażnik
Później myślałem o Accent Nordkapp ale przeglądając w necie zdjęcia rowerów na tej ramie z przykrótkim sztywnym widelcem i barankiem, nie wzbudziły one mojego zachwytu :)

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś coś doradził.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Będzie ciężko z takim relatywnie małym budżetem...

 

Przyjdzie Ci chyba szukać jakiś rozbiórkowych aluminiaków z kategorii gravel/adventure...

 

Może spróbuj przyatakowac MarcinaGolucha czy niezorganizowałby Ci samej ramy od Revolt'a?

 

W wersji bazowej ten rower kosztuje jakieś 600 funtów, czyli cos koło 3500PLN, zatem, niewykluczone, ze rame za klocka daloby się zorganizować. 

 

Teoretyzuję, przyatakuj Marcina

 

14718686377_7948cc9627_c.jpg

 

Revolt z sakwami wyglada tak...

 

Naprawde fajne, przełajowo-turystyczne ramy to już spory wydatek...

 

Inną opcja jest Planet-X London Road

 

http://www.planetx.co.uk/i/q/FRPXLONROD/planet-x-london-road-frameset

 

Aktualnie do wyciągniecia za 180 funtów plus przesyłka. 40mm wchodzi, błotniki, bagażnik. Bardziej to commuter niz podróżówka, no ale na bezrybiu...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i od kilku dni jeżdżę :)

Fajna rama. Teraz służy jako miejska szosa na dojazdy do pracy.

Kierownica i napęd szosowy muszą trochę poczekać.

Włożyłem trochę $ w obręcze i piasty  pod tarcze i kilka dupereli

Napęd, tylny błotnik, bagażnik na chwilę obecną przełożone z trekinga. Hamulce szosowe więc musiałem dokupić szosowe klamki.

Jeździ się super więc nie wiem czy zdecyduję się ostatecznie na koncepcję szosowo-przełajową.

Ważyłem grata przed założeniem błotników i bagażnika i wyszło 9,8 kg,  wersja na zdjęciu pewnie ok 11kg. 
Przy rozmiarze ramy 57 to chyba niezły wynik.

IMG_20160316_171054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś powiedzieć o obręczach. Przejechałem dopiero 150km. Jak na chwilę obecną wszystko OK. Co do ceny frameseta nie wiem czy to był błąd czy jednak promocja weekendu w czasie jak kupowałem. Koszt 149 GBP. Dzień po tym jak kupiłem już nie było tego koloru w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Hamulce szosowe więc musiałem dokupić szosowe klamki.

 

To akurat nie było konieczne, jeździłem na BB7 Road z klamkami o emtebecznym uciagu. Krórszy, przyjemniejszy skok klamki i tylko minimalna utrata modulacji.

 

Oby sie dobrze i bezproblemowo jeździło   :thumbsup:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...