Skocz do zawartości

[spinka]czy nie osłabia łańcucha?


baksik22

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dzieki za odpowiedzi, ale jest jeszcze jedna rzecz. Mianowicie spotkalem w serwisie u kumpla przedstawiciela handlowego z Shimano i ten szanowny pan powiedzial zeby tej spinki nie montowac poniewaz on nie oslabia łancucha ale w czasie przelozenia spowalnia je a co wyu na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pan z shimano musial cos powiedziec. moim zdanie system ze spinka na shimanowskich lancuchach sie sprawdza. uzywam takiego ukladu od 2 lat - wczesniej nie bo po prostu mialem zle spinki. ale moim zdaniem spinki sram'a sa bardzo dobre. moj znajomy prowadzacy sklep rowerowy spina lancuchy na serwisie takze na spinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tez mysle ze gosc po prostu bronil swoich choc powiem ze argumenty mial mocne mianowicie przedstawil mi firmy jak campagnolo i pytal czy oni robią spinki wiadomo nie no i powiedzial ze spinki wlasnie caly system przezucania zwalniają, i zamiast tego zaproponowal zebym sobie wsadzil sztyft nie wiem co to za alternatywa to wogole nie jest podobne do spinki ale gosc musial cos z swojej firmy polecic:) Co zrobic:) dziekuje za odpowiedzi i mysle ze mozna ten temat zamknąc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony facet ma racje poniewaz spinka jest grubsza od podstawowego ogniwa i dlatego zmniejsza to precyzje i szybkosc dzialania i zmiany biegu.

Jeżeli zmontowałbyś cały łańcuch z samych spinek, to może i to stwierdzenie byłoby prawdziwe...

Jednak w przypadku gdy jest to jedno ogniwo z około 115 to raczej nie zauważysz różnicy w szybkości (zresztą HG nie jest jakimś expresem w tym względzie) , a za to znaczna poprawa komfortu obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę a nie bendę...:|

 

skórze a nei skurze:|

 

spinka oslabia lancuch bo uzywajac w trialu kumplowi wytrzymala tydziej..

ja myslalem czy swojego kmc spinka nie potraktowac ale i tak nie chce mi sie uczyc rozpinania a i tak mam za malo miejsca miedzy lancuchem a rockringiem zeby sie te wystajace lepki ze spinki zmiescily;)

 

pozatym w streecie moglaby sie blokowac a teraz mam problem bo dzis urzadizlem sobie XC( w lesie bylo samo bloto dojechalem do domu upaprany w tym calym syfie... kumpel wpadl do takiego "bagna" ze nei mogl nogi wyciagnac:D dzieki czemu droga powrotna zajela nam 30min a nie 45 jak to powinno byc:D hmm a na streetowce wcale nie jest latwo jechac alfaltem bo 32/15 brakuje pod nogami:D) i lancuczek dostal w kosc:( jutro bede czyscil szczoteczka do zebow bo zdejmowac nie chce... ( lancuch 810 przy spinaniu nieraz sie rozwala bo ma wysokie ogniwa i rozkuwacz go prosto nie lapie:/:)

 

 

Pozdro

PoleK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinka oslabia lancuch bo uzywajac w trialu kumplowi wytrzymala tydziej..

ja myslalem czy swojego kmc spinka nie potraktowac ale i tak nie chce mi sie uczyc rozpinania a i tak mam za malo miejsca miedzy lancuchem a rockringiem zeby sie te wystajace lepki ze spinki zmiescily;)

:) Jakie łepki ? Widziałeś wogóle te spinki? Gdzie one mają łepki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... krótko i treściwie :

Spinka z pewnością nie "upośledzi " działania całego napędu bo tak jak już pisano wyżej ... weźcie i pomyślcie logicznie , jaki wpływ na płynność przerzucania ma jedno ogniwko na <110 ?? :D

 

Na spince nie jeżdze zbyt długo bo przekęciłem na niej dopiero ok 8000 tys . ale według mnie rowiązanie bardzo wygodne i naprawde trwałe. Aha jakby ktoś pytał to uzywam zestawu connex + connex

 

pzdr Cub_s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauważyłem żadnej zmiany po założeniu spinki. tym bardziej zdziwił mnie gość ze sklepu (który raczej zna się na rzeczy) mówiąc, że spinka w shimanowskich łańcuchach się nie sprawdza. s kolei inny sprzedawca z innego sklepu mówi, że sam tak robi i nie widzi przeciwwskazań :D . i bądź tu mądry.

 

a ja tymczasowo jeżdżę na spince kmc która na domiar złego jest za szeroka :angry: ta od srama mi się zgubiła :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauważyłem żadnej zmiany po założeniu spinki. tym bardziej zdziwił mnie gość ze sklepu (który raczej zna się na rzeczy) mówiąc, że spinka w shimanowskich łańcuchach się nie sprawdza. s kolei inny sprzedawca z innego sklepu mówi, że sam tak robi i nie widzi przeciwwskazań ;) . i bądź tu mądry.

 

a ja tymczasowo jeżdżę na spince kmc która na domiar złego jest za szeroka :angry: ta od srama mi się zgubiła :):)

kmc sobie podaruj. tylko spinki srama jesli to ma byc lancuch shimano albo sram.

spinka w shimanowskich lancuchach sie sprawdza i to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam łańcuchów SRAM`a i Conexa ze spinkami

W Sramowym raz spinka sama z siebie się rozpadła :035: (

i raz (prawdopodobnie źle ją założyłem) łańcuch zerwałem akurat na spince

Ze spinką conexa nie miałem problemów :D

IMHO spinka Conexa jest lepsza lepiej wykonana i zaprojektowana

niż sramowska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są różne rodzaje spinek Connexa ? ja kupiłem łańcuch Connexa na 8 biegów z seryjna spinką i była ona zupełnie inna od tej która pokazał Amoniak- żeby ją rozpiąć potrzebny był skuwacz !! wywaliłem ją od razu i założyłem SRAMa :blink: jak znajde zdjecie gdzieś to pdlinkuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...