Skocz do zawartości

[Trenażer] Inride 300/320 podnoszenie tyłka


fala77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie wiem czy dobry dział.Jeśli nie to proszę o przeniesienie w odpowiedniejszy.Zakupiłem trenażer Inride 300.Nie chce wnikać czy jest dobry czy nie.Taki zakupiłem i tyle.Zastanawia mnie tylko taki zapis

 

e75babefe0e1e245med.jpg

 

Tymczasem na tym jak mniemam firmowym filmiku nie są te zasady przestrzegane.

 

 

Co prawda filmik jest do 320 a ja mam 300 ale mechanicznie zbyt wiele chyba te trenażery się nie różnią.To jak z tym podnoszeniem tyłka jest można czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie też mi się tak wydaje chciaż chciałem poznać waszą opinię.Jeśli jednak producent pisze jedno a w filmie instruktażowym/pokazowym robi coś innego to gdzie będzie później winny uszkodzenia sprzętu lub co gorsza ciała to mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpórki nie mam w komplecie ale i tak to do mnie nie przemawia.Zresztą nie do końca jestem przekonany że w 320 jest.Musiał by ktoś napisać kto taki zakupił.

 

http://www.decathlon.pl/trenaer-inride-320-connect-550-w-id_8345626.html

 

Tu piszą z kolei o zaleceniu takie podpórki.Z drugiej strony odchodząc od tematu zalecają też matę pod trenażer i rower a jej jakoś na filmie nie widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trenażer się od stawania i jazdy bez trzymanki nie zepsuje. Co najwyżej, jak pisali koledzy możesz się wywalić z roweremn na bok. Im szersza podstawa pod tylne kolo tym mniejsza szansa że ci rower (z tobą) poleci na bok.

Podstawka pod przednie koló zabezpiecza przed odjechaniem w bok i poziomuje rower. Moja od Bkool to kawałek plastiku, zero jakiejs technologi. Mozesz sobie to robic z kilku deseczek, taką rynienke z blokadą na boki i na ruch kola w przod i tył, Wyjdzie na to samo :-)

 

mam pytanie

Czy ten trenazer sam ustawia sobie opór w zaleznosci od tabletu, musisz krecic jakimś pokrętłem czy poprostu im szybciej pedałujesz tym opór większy? Bo tak tam napisali że nie wiem. Ja mam tak że jak jadę pod górę na mapie to opór staje się samoczynnie większy.  Pytam przez ciekawość bo wygląda fajnie i jest niedrogi.

 

musta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba nie do końca zrozumiałeś sens mojego tematu.Wiem do czego służy podpórka, że można ją zastąpić "byle gów..nem" bo to kawałek plastiku który lekko unosi rower poziomując go z tylnym kołem i lekko stabilizuje koło przednie na boki.Nie boję się jeździć i z podpórką i bez niej.Nie o to chodzi.Mój temat jest bardziej z tych czepialsko-prawniczo-odpowiedzialnośiowych.

Sam po części odpowiedziałeś na moje pytanie.Mogę się wywalić z rowerem na bok.A jak się wywalę na kant parapetu,szafki czegokolwiek co jest w domu bo przecież jest to sprzęt do użytku domowego i nabawię się wstrząsu mózgu,noga nie wypnie się z spd i wykręci się w kolanie bądź przytrafi mi się milion innych rzeczy to co wtedy?Kto ponosi odpowiedzialność za to zdarzenie?Zapewne ja bo kupiłem sprzęt :)

Chodzi mi o to że zgodnie z gwarancją i instrukcją papierową którą trzymam w ręku będzie to tylko i wyłącznie moja wina bo użytkowałem sprzęt w niewłaściwy sposób.Oglądając jednak film instruktażowo pokazowy taki sposób jazdy jest dozwolony.Więc mógł by się jakiś prawnik kłócić że sprzęt jest wykonany w niewłaściwy sposób i zagraża życiu i zdrowiu i z tego powodu poniosłem uszczerbek na zdrowiu bo wyraźnie widać na filmie że tak jeździć można.Ogólnie przychylę się do wypowiedzi @phoe że to taka dupochronka producenta.Co ma jednak większą wartość w sądzie,papierowa instrukcja czy wizualna bo te obje są sprzeczne?

 

Co do Twojego pytania.Jak napisałem posiadam model 300 więc tabletu nie mam nawet do czego podłączyć.W modelu 320 prezentowanym na filmie widać że opór zmienia się ręcznie.Przynajmniej jak tak wnioskuję.Na ekranie pokazuje się obrazek/komenda zmiany obciążenia.To jednak by musiały wypowiedzieć się na 100% osoby które taki sprzęt posiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z Decathlonu od Pana Damiana Fornalskiego

"Witam Panie Michale! 

 
Bardzo ciekawa uwaga, myślę że sprawę należy potraktować z odrobiną dystansu. Sam jako zawodnik podczas treningów podnosiłem się z siodełka trenując stacjonarnie, myślę że producent miał na myśli aby nie wykonywać  gwałtownych ruchów na stojąco zwłaszcza podczas sprintów, to mogło by spowodować że pozycja stanie się (przeniesienie środka ciężkości do przodu) mało stabilna."
 
Jestem wdzięczny że mi odpisano.Mam nadzieje że spór o ten zapis nie będzie nigdy poruszany przy okazji jakiegoś zdarzenia.Tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...