Skocz do zawartości

[napęd] problem po wymianie korby


Markis80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniłem  żonie cały napęd i mam problem z prowadzeniem łańcucha, trze on tylko w jednym miejscu po przedniej przerzutce gdy jest ustawione 3*7. Wygląda jakby korba była skrzywiona czy to ja po prostu źle ustawiłem przerzutki ??

Dodatkowo tylna przerzutka ustawieniu 3*1 też ma dziwny kąt, łańcuch ma tyle samo ogniw co stary.

post-192639-0-91600400-1455996099_thumb.jpg

Proszę o pomoc co ja popsułem przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trze tylko w jednym miejscu a nie cały czas. Te ramię tylnej przerzutki nie jest za bardzo wyciągnięte w moim rowerze przy tym samy automacie i tym samym przełożeniu tylne kółko jest ustawione pod prawie kontem 90 stopni względem przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne kółko jest ustawione pod prawie kątem 90 stopni względem przerzutki.

Co to znaczy? A liczba zębów w blacie taka sama? Poza tym dobrze jest, i jak kolega wcześniej napisał i tak w praktyce tego przełożenia nie używasz. A co do korby to teraz takie g... robią w tanich grupach że faluje od nowości. Jak poniżej 1mm to powinno dać się wyregulować. I upewnij się że śruba korby dobrze dokręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://uzurpator.com.pl/?linia-lancucha,117

 

Dokładnie, długością suportu reguluje się linię łańcucha. W tym dłuższym będzie ona (na korbie) przesunięta o 2,25mm w prawo, na zewnątrz roweru. Nie ma co patrzeć co pisze Shimano bo oni nie wróżki i nie wiedzą jaka jest linia łańcucha na kasecie. Te dwa wymiary powinny być jednakowe.

Sprawdź chociaż wizualnie, czy mając łańcuch na środkowej zębatce korby i środkowej koronce kasety, biegnie on równolegle do osi roweru. Jeśli biegnie pod kątem to dowiesz się w którą stronę należy przesunąć korbę poprzez dobranie dłuższego lub krutszego wkładu suportu. Może się okazać, że obecny jest ok i wszystko się zgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@dran2, Renomowany producent Shimano z korbą Alivio, kupioną jakieś 2/3 lata temu też pływała mi na boki o 3mm, nawet pisałem o tym na tym forum. Nic z tym nie zrobiłem po namowach użytkowników, tylko jeździłem dalej, nic się nie działo - rower dalej sprawny. Suport kwadrat, obcieranie tylko przy mocnym depnięciu. Teraz to już wszystko jest gówniane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...