Skocz do zawartości

[ENDOMONDO]Pytanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już endomonto na telefonie nie posiadam i może coś się zmnieniło od tamtego czasu, ale gdy go testowałam, program nie potrafił ustalić mojego położenia, jeśli nie miał dostępu do internetu. Pomimo włączonego GPS i czystego nieba nad sobą, miałam źle wyznaczone trasy i przestawało liczyć prędkość, kalorie, itd. W Runastic miałam identyczną sytuację.

 

A ja używam endo od kilku lat, pierwszy rok czy dwa bez danych pakietowych bo ich nie miałem. Tylko po treningu w domu włączając wifi się eksportowała traska na serwer i po wszystkim. Wiń swój telefon, nieumiejętną obsługę a nie aplikację bo kompletnie nie masz racji. Dane pakietowe nie mają żadnego znaczenia, jedynie mogą służyć do wspomagania ustalania lokalizacji (a-gps) i to tylko początkowej, bo a-gps pomaga wyłącznie w cold starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie. Mam Samsunga Galaxy S4 i ustawione wyszukiwanie z GPS, wifi i sieci komórkowych, żeby ustalało jak najdokładniej wszędzie, gdzie możliwe. Mam też inną apkę z wgraną mapą i nigdy nie miałam problemów z ustaleniem mojej pozycji. Dodatkowo niewiele znaczy to, że akurat ty nie miałeś problemów z Endomondo. Te same apki różnie potrafią się zachowywać na różnych telefonach i na różnych wersjach androida. Mnie Endomondo potrafił pokazać track na ukos przez szczere pole, podczas gdy droga, którą jechałam, była kilometr dalej. Wyglądało to tak, jakby nie zarejestrowało części trasy i tylko połączyło punkty najnowszego i ostatniego zapisu, który był pół godziny wcześniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za logiczne myślenie, rejestrowanie trasy to tylko łączenie kropek i wytaczanie kresek między nimi. A żeby Ci jeszcze do pieca dorzucić, to napiszę, że żadna aplikacja nie "korzysta z GPSu" tylko korzysta z API telefonu wystawiającego aktualną lokalizację. Aplikacje tylko wskazują urządzeniu że chcą korzystać z lokalizacji, ten ją określa i wystawia do API właśnie. A czy to będzie aplikacja A czy B - nie ma znaczenia, obie będą wskazywały, że są w tym samym miejscu w danym czasie.

 

 

Napisałaś bzdurę, że Endomondo wymaga mapy żeby działać, że potrzebuje danych pakietowych. Sprostowałem to. Zaczęłaś się potem wykręcać że to dawno temu było, że może coś się zmieniło - to też bzdura, bo nigdy aplikacje do rejestrowania tras nie potrzebowały żadnej mapy. Powtarzam, niewiedza lub szwankujące urządzenie. Co z tego, że masz S4, ma to jakiekolwiek znaczenie? Topowe modele nie mają usterek i wad? Mam rocznie kilka telefonów, takie hobby, niektóre mają bardziej czuły sensor GPS, inne mniej. Czasem zależy to wręcz od egzemplarza. Równie dobrze możesz mieć chińskiego refurba jakich zalew w ostatnich dwóch latach na allegro, ludzie kupują to setkami bo tanie i się dziwią, że nie działa jak powinno. Powodów może być kilka, ja natomiast odniosłem się do dwóch rzeczy: pierwsza - że jakakolwiek aplikacja potrzebuje map a potem do drugiego tematu: że nigdy tak nie było.

 

 

Gdyby było tak jak twierdzisz, jak działałoby endomondo na jeziorach, morzach i oceanach? Tam też są mapy i wytyczone drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cervantes, ale że... co? XD Czyli jak mi endo myli się o kilka kilometrów, bo gubi mi położenie, to znaczy, że to logiczne? xD Byłam pewna, że jest potrzebny dostęp do internetu, bo nie chciała mi apka ruszyć bez dostępu albo dziwnie mi wyznaczała trasy. I tyle. Może mi łapało tylko względem odbiorników i dlatego szlag trafiał. Nieważne. Fakt pozostaje faktem: U MNIE to się nie sprawdziło i JA musiałabym mieć wgrane mapy, bo nie mam żadnych problemów, gdy apki są projektowane pod offline. Nie ma sensu robić offtopu o niewiadomo co.

 

Btw. Dziś zainstalowałam sobie Kręć Kilometry. Dokładność całej trasy co do 2 metrów... :D Ale za to pomiary szybkości skopane. Sigma wskazuje maksymalną prędkość 35km/h a KK 76 km/h xD

 

edit.

mike24, też tak myślałam przez pewien czas, ale potem miałam możliwość testowania na innych apkach (ale nie pod rower) i pokazywało okej :< Dziś KK pokazał mi wzorowo i nawet po tej trasie, na której miałam wcześniej najwięcej problemów. Aż się zdziwiłam :) Na razie będę używać KK póki działa bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endomondo wylicza kcal na podstawie Twoich danych + zmienne dane treningowe takkie jak predkosci, odległość i wysokość npm. Żeby odczyt był troszkę bardziej realistyczny powinien być podpięty pulsometr.

Ja bym dodał jeszcze takie zmienne jak

  • rodzaj podłoża, nie zawsze na góralu jeżdzi się po miękkim
  • temperatura otoczenia, inny jest wydatek energetyczny przy + 20 st C a inny przy - 20 st C
  • siła i kierunek wiatru, ważne gdy nie robi się pętelek
  • masy przewożonego ładunku, to opcja dla sakwiarzy oraz dla jazd komunikacyjnych

Pulsometr w pewien sposób skorygowałby wartości ale myślę, że nieznacznie.

 

 

 

Napisałaś bzdurę, że Endomondo wymaga mapy żeby działać, że potrzebuje danych pakietowych. 

... odniosłem się do dwóch rzeczy: pierwsza - że jakakolwiek aplikacja potrzebuje map

 

 

Gdyby było tak jak twierdzisz, jak działałoby endomondo na jeziorach, morzach i oceanach? Tam też są mapy i wytyczone drogi?

I to jest prawda. Myślę, że dalsza dyskusja na ten temat jest bezsensowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enodomondo liczy kcal głównie z rodzaju aktywności i czasu. Dosyć dokładne pomiary można uzyskać z użyciem pulsometru ale dla potrzeb domowej statystyki można spokojnie używać danych z endo. Poza tym spalanie tłuszczu i zmiana wagi ciała to temat dużo bardziej skomplikowany niż "spaliłam 2800 kcal a waga wzrosła". Dopiero analizując w dłuższym okresie czasu swoje treningi, spalone kalorie, rodzaje aktywności, wagę, obwody i sporo innych danych można dojść do pewnych wniosków właściwych dla własnego organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...