Romanek5 Napisano 30 Stycznia 2016 Napisano 30 Stycznia 2016 Witam serdecznie . Mam szybkie pytanka. Czy tulejka która jest w piaście może mieć lekkie luzy ? mówimy tutaj o obrocie w przód i tył <lekkim> . Czy ta tulejka powinna się obracać bez osadzenia jej w osi ?. Nie mam opcji sprawdzenia aktualnie ... a chce sprzedac pare rzeczy. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam Romanek5
vpablov Napisano 30 Stycznia 2016 Napisano 30 Stycznia 2016 Czy tulejka która jest w piaście może mieć lekkie luzy ? mówimy tutaj o obrocie w przód i tył . U mnie piasta DT 350 przód, są luzy po skręceniu jest ok.
Romanek5 Napisano 30 Stycznia 2016 Autor Napisano 30 Stycznia 2016 Dziękuję Za odpowiedź. Zamykam post.
phoe Napisano 30 Stycznia 2016 Napisano 30 Stycznia 2016 W DT 350 tylne tulejki siedzą sztywno, przednie się ruszają.
Romanek5 Napisano 30 Stycznia 2016 Autor Napisano 30 Stycznia 2016 Spoko właśnie to jest przednia Saint HD M810 więc git. Dziękuję za odpowiedzi
gtb Napisano 30 Stycznia 2016 Napisano 30 Stycznia 2016 Skoro jest to shimano HB-M810 to luzu być nie powinno , jest to piasta na standardowych kulkach i luz kasowany jest konusami więc tuleja o której piszesz powinna się kręcić lekko ale bez żadnych luzów na boki. Piasty DT i Novatec są na łożyskach maszynowych więć konstrukcyjnie są zupełnie inne.W załączniku masz manual HB-M810. hb-m810.pdf
Romanek5 Napisano 30 Stycznia 2016 Autor Napisano 30 Stycznia 2016 Jest lekki luz na obrocie <lekko się kręci>,nie chodzi ona na boki : ). Dziękuję za odpowiedzi,już więcej ich nie trzeba <3 .
phoe Napisano 30 Stycznia 2016 Napisano 30 Stycznia 2016 Dostałeś słuszną uwagę, bo my Ci wcześniej na podstawie piast na maszynach odpowiedzieliśmy, gdzie te "tulejki" się ruszają nawet góra/dół delikatnie, a w przypadku kulek ma być to dokręcone mocno, ale tak żeby się jednocześnie swobodnie obracało.
Romanek5 Napisano 30 Stycznia 2016 Autor Napisano 30 Stycznia 2016 Prawda : ). Jest lekki obrót w przód i tył taki po 0,5/1cm, czy ma być swobodny ruch dookoła ? . Bo teraz to już się powoli gubię koledzy .
gtb Napisano 30 Stycznia 2016 Napisano 30 Stycznia 2016 Ta tuleja (oś twojej piasty) musi się płynnie obracać wewnątrz piasty (po zamontowaniu w widelcu jest już nie ruchoma a obraca się tylko korpus piasty) . Jeśli patrząc od boku możesz tą tuleją poruszyć w lewo/prawo , góra/dół bez obracania jej to znaczy że ma luz który kasuję się poprzez dokręcenie konusów , ale najpierw trzeba rozebrać i zobaczyć stan bierzni i kulek (luz bez powodu się nie pojawia) . Wyżej masz dokładny manual tej piasty . Ta tuleja powinna się wyłącznie obracać , jakikolwiek ruchy w innych płaszczyznach to jest luz którego nie powinno być.
Romanek5 Napisano 30 Stycznia 2016 Autor Napisano 30 Stycznia 2016 Czyli rozbieramy bo ma mały zakres ruchu->obrót , czyli łożyska pewno do wymiany,albo zbyt jest zaciśnięta.
malutki Napisano 30 Stycznia 2016 Napisano 30 Stycznia 2016 Czyli rozbieramy bo ma mały zakres ruchu->obrót , czyli łożyska pewno do wymiany,albo zbyt jest zaciśnięta.Rozbiez, sprawdź kulki i bieżnie, nasmaruj, złóż, ustaw luzy.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.