Skocz do zawartości

[stery]problem z montażem


Rekomendowane odpowiedzi

zakupilem komplet sterow do roweru kross level b2 2015 celem wymiany i mam problem .

stery jakie kupilem to polzintegroane 1 1/8 o takie

http://allegro.pl/stery-neco-h142-1-1-8-polzintegrowane-kpl-czarne-i5719120030.html

w ramie zostały miski na gorze i na dole i nie moge za cholere założyć tych wszystkich czesci na widelec.

czy potrzebuje jakis specjalistycznych narzedzi , czy samemu mozna dac sobie rade?

nie wchodzi mi na widelec czesc ktora sie nazywa crown race. pomóżcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część "crown race" to bieżnia dolnego łozyska nabijana na widelec ( wcześniej musisz zdemontować starą bieżnię podważając ją po trochu z jednej i drugiej strony np. nożem ) . Nową musisz nabić , ale tak żeby nie uszkodzić jej powierzchni ( np. przez rurkę pcv odpowiedniej średnicy bądź drewniany klocek ). Miski z ramy też trzeba wybić i nabić nowe z kompletu gdyż stare mogą być nie kompatybilne z resztą zestawu . Jak już masz to wszystko ponabijane to zakładasz na widelec plastikowy pierścień( ten cieńszy ), potem wianuszek ( kulkami do bieżni w ramie ) i wkładasz wideł w ramę. Od góry wkładasz wianuszek  ( kulkami do bieżni w ramie ) na to grubszy plastikowy pierścień , górna bieżnia , pierścień dociskowy , podkładka ,  mostek , grzybek i gotowe. No i oczywiście nie zapomnij włożyć smaru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki gtb , nie jestem wstanie nabić na widelec tej czesci ''crown race'' nie chce sie nabic do konca jest jakby za mała( zastanawiam sie czy to dobry komplet sterów?) starych misek nie wybijalem i nie wiem jak mialbym to zrobic-dałem rame do malowania proszkowego i do pieca i do malowania nie zdjeli misek.

problem z tym nabiciem tej czesci do konca może jest za mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  nie dobrze że stare bieżnie nie były wybite z ramy przed malowaniem - szczególnie proszkowym i późniejszym piecu. A starą bieżnie z widelca zdemontowałeś ? Najlepiej zrób jakąś fotkę wówczas będzie lepiej widoczny problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zaraz zrobie fotkę bo sie pogubiłem konkretnie , oddalem im samą ramę razem z miskami - mieli usunąć i jak rozbieralem to pamietam jakies tam kulki pogubiłem itp. dlatego zdecydowalem sie kupić jakis tani komplet i zamontowac. zaraz wstawie zdjecia.

oto foty

widelec

<a href=http://zapodaj.net/626ade0a1ca56.jpg.html>WP_20151205_016.jpg</a>

http://zapodaj.net/626ade0a1ca56.jpg.html

główka ramy

<a href=http://zapodaj.net/7b1b6093e7a2e.jpg.html>WP_20151205_010.jpg</a>

http://zapodaj.net/7b1b6093e7a2e.jpg.html


co zrobić Panowie ??,jak żyć... hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na widelcu masz nadal starą bieżnię - musisz ją ściągnąć ( zaznaczone na czerwono ) . Przy miskach w ramie delikatnie nożem nadetnij farbę wokół miski ( zaznaczone na czerwono )  i od środka wybijaj po trochu z każdej strony np. przez drewniany klocek. Po tych zabiegach z nowymi sterami pójdzie już z górki.

post-114054-0-30440000-1449329366_thumb.jpg

post-114054-0-29634300-1449329377_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło od początku. Przetrzyj drobnym  papierem ściernym te ślady rdzy i daj na rurę odrobinę smaru lub psiknij WD40 - wówczas łatwiej nabijesz nową bieżnię. Ona musi dość ciasno wchodzić żeby się nie obracała na rurze sterowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest pęknieta to rysa . ogólnie to nie da rady jej wbić i to jest komplet sterow chyba nie do tego roweru tak mi sie wydaje , wianki nie wchodzą tez do konca na rure widelca. nie wiem chyba zaniose do serwisu i niech mi to zrobią , orientuje sie ktos ile kosztuje wymiana sterow? ogolnie to bede musial kupic inne tylko zupelnie nie wiem jakie .

ps a te wianki to są dwa takiego samego rozmiaru? tzn od gory i od dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wianki góra/dół są identyczne. Twój komplet to standardowy zestaw 1 1/8 tak więc musi pasować , a czemu nie chce to na odległość nie da się stwierdzić - trzeba by to wziąć do rak i zobaczyć. Patrząc na zdjęcie jak bieżnia doszła do dolnego zgrubienia widelca to wygląda to tak jak ma być. Może zostaw to do jutra prześpij się i  podejdź do tego jeszcze raz na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radomir tak jak piszesz ta bieżnia była od góry hehe ,a na widelec wbiłem to co pasowało ,miski zostawilem stare ogolnie dziala , ciezko sie obraca ,nie wiem jaka przyczyna w kazdym razie zloze go do konca i pojade do serwisu aby to zrobili porzadnie ,moze trzeba wymienic te miski ,nie wiem ,niezglebiam sie juz bo caly dzien na tym spedzilem.

ps jeden wianek pasowal jak ulał na dół a drugi w ogole do biezni nie dotykal był za mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...