Skocz do zawartości

[Amortyzator] SR XCR Air LO


Shinma

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Po długich męczarniach i w sumie truciu niektórym osobom nabyłem taki oto egzemplarz :

 

http://www.sportpoint.pl/pl/mtb-275/7945-rower-merida-big-seven-300-matt-black-light-greyyellow.html?gclid=Cj0KEQiAjpGyBRDgrtLqzbHayb8BEiQANZauh4JvB8V9kBDe6ILWZ5171BzDJVQIXNOQOmkIL8FK7zoaAlB18P8HAQ

 

niestety bardzo budżetowy amortyzator z blokadą skoku w goleni i stąd moje pytanie czy wersję LO da radę przerobić na RL-R.

W obecnej wersji trzeba nie lada wyczyny by w czasie jazdy zmienić położenie dźwigni LockOuta a przemieszczając się mam często "wymuszone" postoje na zwolnienie blokady a to na zamknięcie.

Na dłuższą metę drażniący temat .

 

Dziękuję z góry za odpowiedź lub naprowadzenie na jakieś info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nie jesteś w stanie się puścić jedną ręką kierownicy? Miałem taki amortyzator pewien czas i jakoś ciężko mi wyobrazić sobie kłopot. Wręcz średnio pasowała mi manetka w nowym amorku, bo działa 0-1, a nie da się nią regulować tłumienia jak wajchą...

 

Co do pytania to da się, ale wymaga to prawdopodobnie wymiany tłumika. Skontaktuj się z użytkownikiem ACTIVIA to Ci doradzi konkretnie. Sam amortyzator nie jest znów taki budżetowy - jeśli brać pod uwagę tylko powietrzne to tak, ale ogólnie to jest taki średni (fajnie działa, ale ciężki). W rowerze za te pieniądze i tej marki to wręcz lepiej niż średnio :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie sięgnąć ręką do dźwigni w czasie spokojnej jazdy ale...

 

w okolicach gdzie jeżdżę jest kilka "stref" typu super wyboista droga polna (bardziej to przypomina tror do DS niż drogę ale ...)

później odcinek z 400-500 metrów asfaltu i powtórka powyższego , taki interwał powtarza się na tej "trasie" z 6-7 razy i wole mieć nawet taką możliwość 0-1 niż ciągłe przewieszanie się w stronę dźwigienki

 

pisząc budżetowy miałem właśnie na myśli typ amortyzatora pod względem medium ściskanegoa nie konkretny typ w tym  rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh na obecną chwilę moja sytuacja jest taka że rozglądam się za bankiem do obrabowania do kosztów roweru trzeba było dodać koszt kina+kolacja+kwiaty i nie pomogło stwierdzenie że kwiaty to przeżytek lepiej już butelkę FL kupić lub Brunoxa to tylko podniosło wymagania; ( ,ciche dni w domu i nie chcę przeginać, przynajmniej w tym miesiącu; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...