Skocz do zawartości

[indoor cycling / spinning] Trening w zimie


marafc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chodzę regularnie od ponad roku na S i widzę jakąś tam poprawę wydolnościową.

Wszystko zależy od prowadzącego! Byłem u paru "pipek", gdzie trening = chaos + jakieś dziwne gibadła i to było straszne. 

 

Od dłuższego czasu chodzę tylko na wybrane zajęcia Sunnto lub MTB class do sprawdzonego trenera, gdzie po solidnych 2h kable na nogach wyłażą.

 

Do zajęć trzeba też podchodzić uczciwie bowiem wszystko zależy od małego, czerwonego pokrętła :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze trzeba zapisywac się na zajęcia żeby skorzystać z tych rowerków. Ja znalazłem w pobliżu domu siłownię, gdzie w ogóle nie mają takich zajęć, ale za to mają po prostu 2 rowerki spiningowe na sali kardio. Nikt się na nie nie pcha, więc o której nie przyjdę to są wolne i nic nie muszę od nową ustawiać ;) Ćwiczę godzinę z pulsometrem. Duża wada jak dla mnie to niemiłosierna nuda pomimo urozmaicenia treningu interwałami i „sprintami” na stojąco, naprawdę nie jestem jak na razie w stanie zmotywować się do regularności. Może dla szosowca to bez znaczenia, ale mi bardzo brakuje widoku terenu i balansowania na rowerze :/ Niestety pozostaje gapienie się na ekrany albo laskę przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie zawsze trzeba zapisywac się na zajęcia żeby skorzystać z tych rowerków. Ja znalazłem w pobliżu domu siłownię, gdzie w ogóle nie mają takich zajęć, ale za to mają po prostu 2 rowerki spiningowe na sali kardio. Nikt się na nie nie pcha, więc o której nie przyjdę to są wolne i nic nie muszę od nową ustawiać ;) Ćwiczę godzinę z pulsometrem. Duża wada jak dla mnie to niemiłosierna nuda pomimo urozmaicenia treningu interwałami i „sprintami” na stojąco, naprawdę nie jestem jak na razie w stanie zmotywować się do regularności. Może dla szosowca to bez znaczenia, ale mi bardzo brakuje widoku terenu i balansowania na rowerze :/ Niestety pozostaje gapienie się na ekrany albo laskę przed tobą.

 

Dlatego ludzie często stawiają sobie lapka przed trenażerem i oglądają filmy :P Na siłowni to już utrudnione ;) Kiedyś Szymonbike pisał fajne rady jak walczyć z nudą na trenażerku. Ja korzystam z jednej - chowam wszystkie zegraki, przełączam pulsometr tak, żebym nie widział ile czasu już jeżdżę. Serio pomaga. Jak patrzysz na upływające sekundy i minuty czas dłuży się niemiłosiernie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima to jest taki okres,w ktorym, prawie wszyscy zamulaja przed kompem,narzekaja i nabieraja tylko zbednych kilogramow. Na trenazerze nikomu przewaznie nie chce sie krecic, bo nuda to straszna " stac" tak w miejscu,dookola nic sie ceikawego nie dzieje. Nie dziwie sie zreszta nikomu,swoj trenazer dawno sprzedalem.

Wystarczy jednak przeciez ubrac sie odpowiednio, zarzucic na uszy dobra muzyke mp3 i pieknie sie kreci zima na rowerze. Wazne jest aby zima wychodzic na rower regularnie kazdego dnia, miniej krecic kilometrow ale za to regularnie. Co mam z jazdy zima ? ano to,ze od dobrych 30 lat nie chorowalem ani razu na zadna grype,poza tym na kondycje wiosna  narzekac nie moge. Dlatego nie rozumiem ludzi,ktorzy wyszukuja sobiie na zime inne rozne sporty.Brac rower tzw" zimowke"  i pikowac do lasu krecic kolka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś chodziłem 2x1h w tygoniu ale teraz 1x2h. Tak wiem mało ale na więcej jakoś nie mogę wygospodarować czasu.

Tylko zajęcia u sprawdzonego trenera, gdzie zawsze jest dobra pompa :]

 

Co do supli. Na każdy 2h trening biore jeden bidon 650ml (kranówa+carbo).

 

Po zajęciach 1 butla Muszynianki. Średnio raz w tygodniu pół tabliczki czeko gorzkiej 90% i tyle...

 

PS. 

U mnie S to takie minimum,żeby się w ogóle ruszać (praca biurkowa).

Poza tym w weekendy staram się kręcić w terenie (cały rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...