Skocz do zawartości

Problem z rowerem Kross Hexagon X3, trzeszczący suport, problem z przerzutkami oraz piastą.


Mocarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z rowerem Kross Hexagon X3 z 2015 roku. Kupiłem rower w tym roku, niby wszystko ok, dopóki nie zauważyłem, że nie naturalnie ,,lata'' mi koło na boki. Koło zostało dokręcone, przestało latać, ale za to przestałem słyszeć piastę. Pomyślałem, może jest dobrze nasmarowana. Za jakiś czas zaczął trzeszczeć suport, nie było w nim luzów. Czasami gdy jeździłem codziennie po kilkanaście kilometrów trzeszczał niemiłosiernie. Gdy rower nie jeździł przez jeden lub więcej dni, to trzeszczenie znikało, ale pojawiało się znowu za jakiś czas. Potem koło znowu zaczęło latać, ale było dobrze dokręcone i dało się jeździć, więc jeździłem. Aż pewnego sobotniego ranka wyjechałem na przejażdżkę, a koło zaczęło gibać się na boki jak pijany po alkoholu. Dokręciłem je na konusach i znowu było dobrze. Denerwowała mnie to latające koło i postanowiłem trochę pogrzebać przy rowerze, zdjąłem łańcuch, przeczyściłem komponenty i dokręciłem koło. Za jakiś czas przerzutki przestały działać, podczas zmiany biegu jest dźwięk spadającego łańcucha i przerzutka nie chce wskoczyć na zębatkę, problem pojawia się na tylnych i przednich przerzutkach. Sam już nie wiem co robić, doradźcie. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...