Skocz do zawartości

[Opona] Pomiar ciśnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam pompkę stacjonarna z Lidla jak wiadomo manometr w tym modelu nie jest zbyt dokładny. I nasuwa mi się pytanie czy mogę użyć do pomiaru ciśnienia pompki do amortyzatora jak wiadomo manometr dokładniej pokaże ciśnienie niż w zwykłej pompce. Pytam ponieważ zmierzyłem ciśnienie własnie za pomocą pompki do amortyzatora było około 2,5bar przez kilka dni. Dziś w garażu huk i dziura w tylnym kole. Czy to możliwe żeby było jednak za duże ciśnienie czy uszkodzenie opony dodam ze mam system bezdętkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie pompuje 1,5 bara z przodu, niecałe 2 z tyłu, a pompka z Lidla z obu przypadkach po podłączeniu pokazuje około 3... Co ciekawe w drugiem rowerze napompowałem do 6 bar i rzeczywiście było około 6 bar :yucky:

Ten manometr pokazuje totalnie jak chce i na pewno nie liniowo. Próbowałem go nawet regulować, ale nic to nie daje.

 

Wydaje mi się, że manometr w pompce do amortyzatora w niskim zakresie też zbyt dokładnie pokazywać nie będzie.

 

Nie mniej jednak nawet przy 5 barach nie powinna opona wybuchnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I nasuwa mi się pytanie czy mogę użyć do pomiaru ciśnienia pompki do amortyzatora jak wiadomo manometr dokładniej pokaże ciśnienie niż w zwykłej pompce.

 

A pompka do amortyzatora jest jakaś niezwykła? Moja ma tak wyskalowany manometr, że trudno mówić o dokładności odczytu a w dodatku sam pomiar jest wątpliwy. Kiedyś podłączyłem inną pompkę i pokazywała ciśnienia o ponad 1 bar wyższe.

 

Sam używam czegoś takiego: http://www.topeak.com/products/pumps/smartgauge_d2

 

Ale kupiłem to bardziej pod ustawianie zawieszenia, niż pod koła. Jak chcę zmiękczyć odrobinkę zawiechę, to mogę spuścić z 172PSI na 168 i pomiary oraz odczucia są powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...