Skocz do zawartości

[hamulce] upgrade na co ?


g_w

Rekomendowane odpowiedzi

Hamowanie przed skrzyżowaniami to jedno, a zjazdy np 2km i 10% to drugie. Jak sobie będą radziły w tej drugiej sytuacji?

Pytam, ponieważ też rozważam przejście na hydrauliki.

Mieszkasz w górach więc odpowiedz jest z góry oczywista. Ile razy trzeba wam tutaj powtarzać, że nie kupuje się najtańszych hydraulików Shimano?? Jak nie przemawiają aspekty techniczne o których pisze @tobo to niech przemówią te ekonomiczne. Czy różnica między M395 a Deorkami jest aż tak duża aby nie dopłacić do czegoś o wiele lepszego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sume mam 3 hamulce m395 i dziwią mnie te opinie. W szosowym przedni na metalicznych klockach przy wadze 85 kg zatrzyma mnie na zjeździe z 70 km/h bez większego problemu. Klocki oczywiście metaliczne, ale Cooma za 25 złociszy. W rowerku marki Canyon do xc miałem też te hamulce i wyklepały 3500 ponad w rok po górach a jeździłem też w zimie. I nie na 2 km zjazdach 10% tylko na dziesięcio kilometrowych. Przedni metaliczny, tył żywiczny. Mocy zaczęło mi brakować dopiero przy szybkim pokonywaniu krętych zjazdów jak Rychlebski Super flow. Dlatego wybrałem podstawowy model Shimano z Servo Wave tj. M596. Dzisiaj skracałem w nich przewody i zmieniałem klocki na metaliczne od Coomy i zobaczyłem, że były trochę mokre od strony tłoczka. Przejechały może ze 20 km. Model, a właściwie trzy modele m395 nigdy czegoś takiego nie wykazały. Ciekawi mnie co ile będzie trzeba do nich dolewać płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie forumowiczów, mam ten sam dylemat dotyczący hamulców Shimano M395. Chcę je wymienić na trochę lepsze i jak zostało to wcześniej już napisane  będą to Shimano 615. Zdaję sobie sprawę, że 395 są z niskiej półki, ale podzielę się na tym forum doświadczeniami z tymi hamulcami. Więc od początku: rower Scott Scale 970 rok zakupu grudzień 2014 z podstawowym osprzętem mi. te hamulce. Sezon pierwszy użytkowania. Użytkownik to mój syn lat 15. Przejechane 7500 km. Zaliczony cały Bikecrossmaraton Gogola, zaliczone kilka wyścigów Bike Maraton 2015  - Miękinia, Jelenia Góra, Zdzieszowice, Polanica Zdrój i Świeradów Zdrój ( w obu cyklach bardzo dobre wyniki), dodatkowo 3 dniowy wypad na Singiel Traki w Świeradowie Zdrój i prawie codzienna jazda po płaskim terenie. W tym czasie dwa razy wymienione  klocki hamulcowe żywiczne i teraz na koniec sezonu prawa klamka - ciekła. Niestety jak to powiedział mój znajomy serwisant "młody" jest kat na rower. Jednak reasumując uważam, że i tak długo wytrzymały jak na hamulce z dolnej półki. Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie wymiana na coś lepszego, ale pisze tą opinie ponieważ jak ktoś wcześniej tu napisał, jestem chyba szczęściarzem, że tak długo te hamulce wytrzymały. Kto jeździ w maratonach to bardzo dobrze wie, że w górach na Bike Maratonie nie ma prostych tras. Wiem z jakimi prędkościami się pokonuje zjazdy choć by dojazd do mety w Polanicy Zdrój w tym roku. Hamulce chcę wymienić dla bezpieczeństwa użytkownika.  Pozdrawiam :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jak sprawdziłem to różnica w cenie pomiędzy 615, a 675 to 100 zł, nie jest to dużo, a jednak SLX to półka wyżej. Jest jeszcze chwila czasu na zastanowienie ponieważ sezon zaczyna się w  kwietniu :laugh:

teoretycznie tak ale przed sezonem hamulce lekko podrożeją a teraz slx-y można kupić za 499 zł z metalikami i radiatorami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...