Skocz do zawartości

[Zaciski QR] Nie tylko VW ma problemy. 1,5 mln rowerów posiada wadliwe szybkozamykacze QR


Rekomendowane odpowiedzi

17 producentów rowerów poinformowało o wadliwych zamknięciach koła typu Quick-Release w swoich rowerach. Sprawa dotyczy aż 1,5 miliona jednośladów wyprodukowanych w latach 1998-2015.
 

Problem jest związany tylko i wyłącznie z rowerami z hamulcami tarczowymi. W rowerach z cantileverami lub v-brake'ami problemu nie ma.

Wcześniej podobna akcję ogłaszał Trek.

Źródło >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
A jaki problem nie być idiotą i nie jeździć z luźnym kołem?

Oj uwierz mi ze wielki ... ile miałem klientów z ruszającym się kołem i załamywali ręce a tylko zacisk był otwarty ... Sam kiedyś kupiłem dartmoora bolton'a i mimo że dokręciłem solidnie koło tylne się ruszało ... a może przednie, nie pamiętam. Zacisk był faktycznie wadliwy i po dokładnym obejrzeniu było widać ze jest krzywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmm... To ja muszę być jakiś inny... U mnie wszystkie szybkozamykacze mają poprzestawiane dzwignie na stronę bezheblową. No chyba że są sztywnymi osiami z gwintowanymi końcówkami to wtedy są tak jak je zaprojektował producent roweru/ramy...

 

Na logikę, jak coś jest przy tarczy to zostawianie tam tego jest jak proszenie się o kłopoty :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...