Skocz do zawartości

[mostek] Wymiana w Unibike Evo 2006


Thrall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym wymienic w moim Evo mostek na krotszy poniewaz frustruje mnie nieco leząca sylwetka rowerzysty jaka narzuca ta maszyna. Staralem sie przyzwyczaic jednak po przejechaniu ponad 1000 km dalej mi to dziala na nerwy.

Jaki krotszy mostek proponowalibyscie do tego rowerku ? Obecny to Kalloy Uno.

A i czy znacie inne dobre sposoby na zmiane sylwetki rowerzysty na nieco bardziej siedzaca ?

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci sprzedać nowy, nigdy nie używany krtóki mostek, chyba 8,5 cm o dosyć dużym kącie (15 st).

 

W tej chwili możesz jedynie podnieśc mostek na dodatni, bo firmowo zakładają ujemnie. To podwyższy ci pozycje o jakieś 2 cm, ale nadal bedziesz nieco wyciągnięty.

No, możesz też przybliżyć siodło, ale nie można tam za wiele cudować, zyzkasz może z 1,5 cm mniej odległości.

Gdyby dodać do tego właśnie krótszy mostek, było by już bardzo wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zooma, chyba 200 g (z unika ma 175), ma 8,5 cm wznos około 10-15 st.

 

Ma taka samą szerokośc jak ten z unika, wiec ilośc podkładek bez zmian.

 

Praktycznie prawie taki sam jak ten:

http://allegro.pl/item120157475_mostek_alu...klep_warto.html

 

 

Kupiłem go dla kumpla i czekam az wroci z wysp, czy go wexmie czy nie. Jak nie, to moge taniej niz na allego dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat....

 

czy trudno jest wymienic mostek w rowerze ? nigdy tego nie robilem, mam tylko podstawowe klucze.

 

Rower w ktorym chce wymienic mostek to Author Spectra SX ze stalowym mostkiem, a chce do niego wlozyc standardowy mostek alu z roweru Kona Kikapu (dostalem w prezencie ten mostek).

 

Czy moge cos zepsuc, uszkodzic ?

 

Nie wiem, czy zabrac sie samemu za to, czy zawiezc roweru do serwisu....

 

wolalbym sam, zeby zaoszczedzic, tylko byloby swietnie, gdyby ktos znalazl chwile czasu i opisal co i jak....

 

w tym nowym mam mocowania na srubach imbusowych - dwie z boku, a w starym jest chyba tylko sruba z gory, nie jestem pewien, jak on jest zamocowany dokladnie.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to praca na 30 sekund:). odkrecasz kapsel (ten znad mostka) imbusem, potem odkrecasz srubki zaciskajace mostek i zdejmujesz go. zakladasz nowy, dokrecasz kapsel i mostek. kapsel tak, zeby nie bylo luzow i zeby calosc ladnie chodzila. proste:) potrzeba raptem dwoch kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...