Skocz do zawartości

[klamka hamulca] kompatybilność klamki XT M785 z zaciskiem SLX M665


dwutlenek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Obecnie posiadam hamulec hydrauliczny SLX M665 (przewód hydrauliczny SM-BH59). Chciałbym zastapić orygnalną klamkę M665 klamką XT 785 (przewód hydrauliczny SM-BH90).

 

Czy jest możliwość zastąpienia klamki SLX z klamką XT785 (zacisk oraz przewód SM-BH59 pozostaje ten sam tj. od SLX 665)?

 

p.s. Po przeglądnięciu OM na stronie Shimano kwestia leży po stronie typu oliwki a co najważniejsze typu insertu: z przypadku przewodu SM-BH59 oraz SM-BH90 oliwki są dostępne dla obu rodzajów przewodów (http://www.cyklomania.pl/shimano-oliwka-wklad-do-przewodu-sm-bh59,id1617.html oraz http://http://www.cyklomania.pl/shimano-oliwka-wklad-do-przewodu-sm-bh90,id1616.html). Jeśli wystepuje różnica w obu typach oliwek to zamiana klamki SLX na XT będzie w tym przypadku niemożliwa.

 

p.s.1 czy oba typy przewodów hydraulicznych (SM-BH59 oraz SM-BH9) maja tak srednicę zewnętrzną/wewnętrzną?

  • Mod Team
Napisano

Będzie działać. Wtedy z 665 zrobisz jak by 666 lub 675 :P Tak w skrócie :P Końcówki sa takie same wiec powinno pasować Plug&Paly.

 

Możesz bezpiecznie odkręcić przewód i go wyjąć delikatnie, jak nie uronisz kropli, to po skręceniu nie będzie różnicy w pracy hamulca. Czyli możesz zamienić klamki bez odpowietrzania, o ile oba układy są sprawne.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...