Skocz do zawartości

[smar uniwersalny] jaki wybrać?


Gość Herbaciany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Herbaciany

Witam. Smarów uniwersalnych mamy wiele - motorex, shimano, finish line i inne. Jednak nie wiem, który z nich będzie najlepszym wyborem. Obecnie poszukuję smaru którym nasmaruje sprężyny amortyzatora, golenie i rurę sterową oraz takiego który nada się też do innych elementów, np. suportu. Mogę liczyć na pomoc? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego smaru, który jest dobry do wszystkiego, bo część elementów w rowerze wymaga smarów 'płynnych' jak łańcuch, czy golenie amora, a część elementów wymaga smarów 'stałych' jak suport czy inne łożyska. A do rury sterowej najlepsze jest masło :woot:  A tak serio, to po co ją smarować??    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Nie ma takiego smaru, który jest dobry do wszystkiego, bo część elementów w rowerze wymaga smarów 'płynnych' jak łańcuch, czy golenie amora, a część elementów wymaga smarów 'stałych' jak suport czy inne łożyska. A do rury sterowej najlepsze jest masło :woot: A tak serio, to po co ją smarować??

Nie chcę być niemiły, ale nie chodziło mi o wytłumaczenie co do czego służy, tylko jaki smar wybrać. Mam już zamówiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Nie ma takiego smaru, który jest dobry do wszystkiego, bo część elementów w rowerze wymaga smarów 'płynnych' jak łańcuch, czy golenie amora, a część elementów wymaga smarów 'stałych' jak suport czy inne łożyska. A do rury sterowej najlepsze jest masło :woot: A tak serio, to po co ją smarować??

Też nie jestem w to wtajemniczony, ale ściągając wczoraj widelec - na rurze sterowej smaru było mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Herbaciany

Bo stery były solidnie upaprane smarem i przy wkładaniu widelca przeniósł się na rurę.

Spróbuj smaru silikonowego.

Zamówiłem finish line'a bez litu, ale dzięki za propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...