Skocz do zawartości

[gripy] czym 'przykleić' obracające się gripy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedną parę bardzo wygodnych gripów 'no name' ze starego trekkinga. Ich wadą jest to, że od kilkukrotnego ściągania / zakładania lekko się guma wyrobiła i obracają się na kierownicy (zdjąć i założyć na kierownicę można je 'na sucho'). Podprowadziłem żonie lakier do włosów, ale po wyschnięciu praktycznie się nie klei (jakiś 'delikatny' chyba...), więc zakładam, że rano jak wejdę do garażu to gripy zdejmę za pierwszym pociągnięciem...

 

Co jeszcze innego nadaje się do 'przyklejenia' gripów, żeby nie obracały się na kierownicy? Oczywiście szukam czegoś co pozwoli później zdjąć te gripy bez zniszczenia kierownicy. Kupić jakiś 'extra mocny' lakier do włosów, czy są inne sposoby? Nawinąć taśmę klejącą / izolacyjną / teflonową (ta pewnie nie będzie się trzymać) na kierownicę?

 

Ktoś ma jakiś sprawdzony patent?

 

Dzięki

Eazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawsze lepię na klakier do włochów, sprawdzony, zaprawiony i polecany bez cienia kryptoreklamy: Wella Silvikrin Extra Firm Hold 5. Jedynka lepi się jak mucha do soku, piątka nie powinna odpuścić imadła z sufitu. ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie  :thumbsup:  Jutro zakupię ten lakier a jeżeli to nie pomoże to nakleję taśmę i potraktuję ją dodatkowo lakierem :) Jak to nie pomoże... to nie wiem. W środku gripy są gładziutkie, nic się nie zwałkowało. Po prostu się trochę 'rozciągnęły' (mają parę lat) a nigdzie nie mogę znaleźć takich nowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam niestety producenta. To jakieś 'no-name', które były fabrycznie w moim starym trekkingu. Wyglądają tak:

 

5c6b245e5cb2.jpg

 

Myślałem, że udało mi się je namierzyć na alledrogo i kupiłem jedną parę. Przyszło coś takiego:

 

8e77f93051d7.jpg

 

Rozmiar ten sam, ale materiał zupełnie inny. Te moje są miękkie i elastyczne a te co kupiłem sztywne i z lekkim połyskiem. Ten wzór przewija się w ogłoszeniach, ale to już nie ten materiał. Dlatego kombinuję z tymi starymi, żeby je przykleić bo są bardzo wygodne. Zdjąłem dla nich z kierownicy ESI Extra Chunky :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, a ja się właśnie czaję na ekstraczanki do swego pojazdu! 

 

Fakt że wynalazek z allezgroz prezentuje się w porównaniu do oryginału conajmniej marnie...a z jakiego to roweru było? 

 

Niestety nie mam wielkiego doświadczenia z ergogripami(poza Ergon GA1 i krótkim romansem z GP1 Biokork i jakimiś Bontragerowymi) aby sugerować komfortowy zamiennik. Podejrzewam że to kwestia podobna do wyboru siodła - jednemu leży, drugiemu kłuje...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESI są dosyć wygodne, ale drażni trochę ich grubość (chociaż łapę mam konkretną). O ile pod dłonią to nie przeszkadza to wkurza pod kciukiem. Oba cyngle obsługuję kciukami i jest po prostu za dużo materiału na końcach co daje się odczuć sięgając kciukiem głębiej do małego cyngla. Mogłyby być te końcówki lekko pocienione. Być może zwykłe Chunky zdałyby egzamin lepiej. Moje niestety będą szły na allegro, jak znajdę trochę czasu na ogarnięcie ogłoszeń (uzbierało się 'przydasiów'). Te stare mają wycięcie pod kciuk i układa się on lepiej przy obsłudze cyngli.

 

Rower, na którym były zamontowane te stare gripy, to Mbike Massive z 2010r. Niestety specyfikacje, które znalazłem nie wspominają nic na temat gripów. 

 

Widziałem, że Velo robi też podobny wzór, ale po przygodzie z allegro obawiam się jakości materiału ( http://www.bikershop.pl/Produkty/Chwyty-VLG_519AD2/3097/169533#.VfctipY982A ). Niby tylko 19zł, ale zaraz będę mieć całą szufladę gripów, jak tak dalej pójdzie :) Może kiedyś wpadną mi w ręce w jakimś sklepie.

 

P.S. Jak sprawdziły Ci się Ergony? Zastanawiałem się ostatnio nad nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lock-on'y mam i to ze 2 pary, ale zwykłych, okrągłych. Obracać to się nie obracają, ale jeżeli chodzi o komfort to generalnie jest trochę słabiej niż przy tych naciąganych gripach bo część grubości pochłania tulejka na kierownicę, na której są zbudowane gripy, więc siłą rzeczy warstwa tłumiąca wychodzi cieńsza. 

 

Przyglądałem się tym gripom, które wymienił kazafaza, ale też właśnie zastanawiam się jak będzie z komfortem tych Ergon'ów.

 

Najpierw powalczę z mocnym lakierem do włosów a jak to nie pomoże to dopiero będę kombinował dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...