Skocz do zawartości

[piasta tylna] serwis piasty tylnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czyściłem dziś piasty w swoim rowerze i gdy rozbierałem tylną to nie za bardzo przywiązywałem uwagę na ilość części i uszczelnienia i mam dziwne wrażenie że mi może czegoś brakować.

 

Spojrzałem potem na tą stronę http://mtbikes.pl/artykuly/warsztat/serwis-piasty-z-lozyskami-kulkowymi-i-bebenka-na-przykladzie-piasty-shimano-fh-m580/ i mam teraz wątpliwości bo w punkcie numer 8 i 27 mają uszczelnienie którego ja u siebie nie widzę, mam tylką taką gumową "membranę" którą widać na zdjęciu zaznaczoną na pomarańczowo, ona siedzi na konusie jako tako jak jej nie ruszasz to nie spadnie. Czy powinienem mieć tam coś jeszcze? Czy coś zgubiłem?

 

DSC_0459.JPG

 

Dodatkowo pytanie o drugą stronę piasty, wydaje się że wszystko jest i nic nie brakuje zastanawiam się tylko czy ten element zaznaczony na czerwono da się wyciągnąć czy nie, próbowałem śrubokrętem ale siedziało to mocno więc nie szarpałem. Czy to jest demontowalne?

 

DSC_0460.JPG

 

Z góry dzięki za info


Ok temat może iść do usunięcia, już "wpadłem" że ta gumowa membrana to jest właśnie uszczelnienie które trzeba wsunąć do bębenka aż siądzie na kołnierzu :). Za bardzo zasugerowałem się zdjęciami z artykułu i myślałem że muszę mieć taki sam pierścień jak oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...