Skocz do zawartości

[pedaly] regeneracja DMR V8


Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja:) Dzieki waszej pomocy w moim poprzednim poscie udalo mi sie ustalic ze to pedal byl przyczyna halasu podczas jazdy. Czy ktos z forumowiczow wie (a jesli wie to w jaki sposob) mozna przywrocic moim DMRom V8 stan swietnosci? Ponizej wrzucam fotki z czesciami jakie otrzymalem po rozkreceniu pedala:

 

 

calosc

20150907_141338_1.jpg

 

 

pedal ze strony odkulkowionej:

20150907_141413_1.jpg

 

pedal od strony zakulkowionej:

20150907_141516_1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Towot moze byc?

Wiem że chodzi o smar , ale nie używam tego określenia i słabo kojarzę. To chyba ogólna nazwa smaru? Ja jak z Ojcem rozbierałem suport to daliśmy LT-43 i chodzi.

 

 

 

i wystarczy? A moze znalezc przyczyne tego cykania?
 

Mi się wydaje że to kulki cykały bo mieliły jakiś syf.

 

 

 

jak to zrobic?

Tak jak to rozłożyłeś :D Wyjąć wszystkie kulki , wyczyścić je i ich miejsca. Jeśli kulki zdeformowane etc. do wymiany , obejrzeć miski , jak ok to kulki powkładać ze smarem potem oś , też można przesmarować. Skręcić żeby nie było luzu i gładko szły i wystarczy. Smaru nie żałuj , nadmiar sobie wypłynie i go zetrzesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyj wszystko porządnie, najlepiej mały pędzelek + benzyna. Nie używaj Towotu, jest bardzo gęsty i powiedzmy że średni jakościowo. Ja używam Motorex Bike Grease 2000 a wczoraj kupiłem zdaje się Zefal Pro Grease II, obydwa produkty dość podobne, Zefal nieco gęstszy :)

 

Zaraz pewnie pojawią się głosy że smary które wymieniłem to to samo co ŁT-43 tylko w ładnym opakowaniu- jeżeli ktoś tak uważa to OK, mi lepiej "pracuje" się z tymi wymienionymi powyżej.

 

PS: Czytałem taką poradę przy piastach ale zasada jest ta sama- nie mieszaj kulek między sobą ( w sensie lewa/ prawa strona czy pomiędzy pedałami), ma to związek z ułożeniem się kulek między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...