Skocz do zawartości

[Stery] Opór przy skręcaniu kierownicą


Ufoludek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem gdyż przy skręcaniu kierownicą czuję opór, czasami jest on na tyle duzy ze dosc mocno przeszkadza w jeździe. Czego to moze być wina?? Odkręcałem to już, poluzowałem śrubkę która idzie do gwiazdki a opór ciągle jest. Dodam ze mam stery zintegrowane ale nie wiem niestety jakie (i nie wiem jak to sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najprawdopodbniejszą przyczyną tego zjawiska są zużyte już łożyska sterów, które doprowadzają właśnie do takiego zjawiska, że przy skręcaniu towarzyszy lekki opór. Albo zbyt mocno skręciłeś i dlatego tak masz, spróbuj tak skręcić żeby było na krawędzi między luzem a oporem, wtedy będzie najlepiej. Wiem, że to się łatwo mówi, a już gorzej robi, ale czasem dobrze jest poświęcić te parę godzin żeby idealnie wszystko chodziło

 

 

P.S te pare godzin to tylko w skrajnych przypadkach :033::033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobną sytuację, mogłem skręcaćwłaściwie w zakrasie jakiś 30 stopni, a paręgodzin wcześniej wszystko działało cacy, sytuacja wkurzyła mnie tym bardziej że mam stery o wartości 200zł a sytuacja przytrafiła się po pół roku jazdy, wyjąłem widelec, oczyściłem go z malutkich opiłków rdzy, przemoczyłem kulki z łożysk w coca-coli przez noc, potem wyczyściłem na sucho, wszysto posmarowałem smarem do łożysk i póki co jest wszystko jak nówka. Łącznie nie zajęło mi to dłużej niż godzinę, stery mam a-head na maszynach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...