Skocz do zawartości

[napęd] Problem z przerzutką Shimano RD-TY22


PilAAs

Rekomendowane odpowiedzi

Mówie z góry, nie znam sie zbytnio na rowerach. Coś stało sie z moją przerzutką, mianowicie nie moge jej prawidłowo ustawić bo hak prostuje się względem pantografu, tak samo jak wózek. NIe moge doprowadzić do takiego ustawienia 45.jpg

który wiadomo, potrzebny jest do prawidłowego toru przebiegu łańcucha. Powiedzcie, to wina przerzutki czy mój błąd? Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę sis-ów mam :) To, że sis nie należy do "najbardziej wymiatających przerzutek nie należy" to nie znaczy, że odpowiedź ma brzmieć: Kup xtr'a, na pewno będzie lepiej :D A tak poważnie. Ja jeżdzę na sisie w moim giancie rinconie i jest tak że wózek jest w tej pozycji praktycznie tylko wtedy, gdy z przodu ustawiony jest 3 bieg. To wina słabej sprężyny naciągowej. Twoja przerzutka mocowana jest na haku czy do ośki, tak jak ta na tym zdjęciu, co dałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu, jadąc na rowerze, w wyniku nie wiem czego, urwał się łańcuch. Zaprowadziłem zepsuty rower do domu. Poprosiłem kolege żeby zobaczył co da się zrobić. Naprawił łańcuch, ale nie wiedział jak ma być ustawiona przerzutka, rwoer nie jeździł. W końcu sam zabrałem sie za naprawe. Nie mają innego roweru zobaczyłem w Internecie jak ma być ustawiona przerzutka, zrobiłam tak jak ma być, ale nic z tego skoro sprężyna odbija do "pionu" , postanowilem zapytać na forum. Reszte już znasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję mi się, że ta sprężyna przeskoczyła i odbija nie w tym miejscu co powinna. A próbowałeś zamontować łańcuch na kółeczka tak jak powinno być?? Patrzyłem na moją leżącą ty-22 i ona ma zupełnie odwrotnie, ona się "składa" Zamiast rozkładać, tak jak to jest w twoim przypadku. Poczekaj chwilę to narysuje Ci, jak wygląda ta moja przerzutka po zdjęciu.

 

Zdaję mi się, że ta sprężyna przeskoczyła i odbija nie w tym miejscu co powinna. A próbowałeś zamontować łańcuch na kółeczka tak jak powinno być?? Patrzyłem na moją leżącą ty-22 i ona ma zupełnie odwrotnie, ona się "składa" Zamiast rozkładać, tak jak to jest w twoim przypadku. Poczekaj chwilę to narysuje Ci, jak wygląda ta moja przerzutka po zdjęciu.

http://www.wrzuc.be/file/4257/

 

Zdaję mi się, że ta sprężyna przeskoczyła i odbija nie w tym miejscu co powinna. A próbowałeś zamontować łańcuch na kółeczka tak jak powinno być?? Patrzyłem na moją leżącą ty-22 i ona ma zupełnie odwrotnie, ona się "składa" Zamiast rozkładać, tak jak to jest w twoim przypadku. Poczekaj chwilę to narysuje Ci, jak wygląda ta moja przerzutka po zdjęciu.

http://www.wrzuc.be/file/4257/

ó

Problem nie tkwi w sprężynie przy haku, działa ona prawidłowo, problem leży w sprężynie przy wózku, która działa odwrotnie, może przeskoczyła i jest źle zaczepion, spróbuj naciągnąc wózek do oporu, może pomoże :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...