Skocz do zawartości

[siodło] Jakie siodło na wycieczki po lekkim terenie?


b1ogusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam od nowosci siodlo w rowerze fuji sunfire 04. Jest ono z tylu dosyc szerokie przec co niezbyt wygodne i dlatego zastanawiam sie nad kupnem nowego. Jakie siodło wybrac, zeby bez bolu przejechac 100-120 km po polno lesnych dorgach (z niewielka doza asfaltu)? Czy siodlo szosowe sie nada? Jesli nie to jakie MTB? Znalazlem na allegro kilka modeli:

San Marco SKN

Selle Italia Trans AM

Tioga XL

 

Przedzial cenowy jaki mnie interesuje to MAX 100 z transportem, czyli ok 90 za samo siodlo.

A moze ktos ma jakis swoj sprawdzony model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje siedzisko to author iridium.Bardzo mi pasuje i powiadam wam jest wygodne.Zaznaczam raz jeszcze MI pasuje.

Powinienes zawiescic oko na siodłach typu nazwijmy je sportowo turystyczne.

Zadnych lekkich,płaskich,twardych siodeł,a raczej cos pomiedzy własnie sportowym krojem a populrną kanapą.Gama jest naprawde spora w wyborze.100 km to tez nie przelewki i siodło powinno faktycznie dobrze na dupce leżeć.Zarazem zaczyna sie odwieczny dylemat jakie siodło? odpowiedz brzmi -takie jakie bedzie pasowalo ci w 100%.Jak takie zakupić.Metoda prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z przedstawionych przez Ciebie siodeł nie kupiłbym żadnego. SKN-a miałem - strasznie niewygodny, przyprawia o ból tyłka. Tioga - już wyglądem straszy, a krążące o nim opinie sprawiają, że od samego patrzenia zaczyna dupsko boleć :) A to Trans AM wygląda wyjątkowo kanapowato. Gdybyś miał te 20zł więcej to mógłbyś pomyśleć o lekkim i podobno wygodnym Velo Carbon (100zł na Allegro). A może zapoluj na jakieś używane siedzisko Fizik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...