Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Śpiwory z deca, tzw kaczuchy mocno opisywane na NGT, chwalone.
Na tyle, że sam kupiłem dwie sztuki zimą (wersja light 5*C). Testowane dwa sezony,  jak na razie ładnie trzymają objętość (a to najważniejsze przy syntetyku - ugniatanie).
Pewnie który wybierzesz będzie OK. Na szczęście to na +10 a nie minus 45 ;)
I zawsze warto pamiętać żeby nie brudzić za bardzo, nie prać za często (za to często wietrzyć na dworze w cieniu) i trzymać luzem rozprężony w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitu @anarchy no to daliście mi Panowie do myślenia bo byłem zdecydowany na apidurę a to min.z racji tego że jeden z znajomych ma i jest zadowolony(w zeszłym roku dookoła Polski z nią śmigał) A co do tego Tigera i Restrapa-to co było by lepszym wyborem?

Edytowane przez impa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@impa, ale ja pisałem o modelu klasycznym, nie wiem jak się zachowa ten nowy - jest z innej tkaniny, może nawet inaczej zaprojektowany.
Może w szosie sprawdza się bez problemu, może mój kumpel który go używa jest nad wyraz "ciężki" w użytkowaniu.
(choć w Bieszczadach kumpel samuraiowi nic nie zrobił a warun miał paskudny jak diabli)

To też jest kwestia funduszy i ich posiadania lub braku.
Sam piszę z perspektywy własnego portfela - jak mam wydać 6stów to wolę na coś lepszego. Dla Ciebie 6paczek to może jak zmienić dętki na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa produkty są solidnie wykonane. W łapkach czuć, że to topowa jakość. Ale poczekaj na opinię anarchy, on zna się na tym wszystkim o wiele lepiej.

Edytowane przez pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy Gdyby 6 stów było u mnie jak zmiana dętki to by mnie tu nie było-bo po prostu bym ją kupił i jeśli by nie podpasowała to bym brał jeszcze coś innego ;)

No ale niestety nie mogę sobie pozwolić na taki "manewr" i chciałbym za tą cenę dostać produkt solidny i sprawdzony który wytrzyma mi trochę,stąd też pojawiłem się w tym temacie  :)

 

A zatem Tiger,Restrap czy Apidura?A może coś innego?

Edytowane przez impa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze tylko dorzucę. Za 115 możesz mieć Viscacha od Revelata. Jak miałbym się zastatawiać nad torbami w tych cenach to brałbym sprzęt od Revelata.

Tiger i Restrap taka sama , wysoka jakość.

Edytowane przez pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznam się ale się wypowiem :) 

 

Ja bym szarpał CARRYEVERYTHING bo wygląda na obłędne wykonanie.

Jedynie martwi mnie zastosowanie skórzanego pasa do mocowania na podsiodłówce. Jak to będzie często mokre to nie wróżę mu długiej żywotności.

 

http://restrap.co.uk/index.php?route=product/product&path=59_64&product_id=88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ishi a skąd ta info, że to skóra? Nic o tym nie piszą - albo coś źle czytam...

 

 

No na fotach widać, że to raczej nie syntetyk.

 

Oni chyba je stosują również w innych torbach...

 

smallframebag800x800_02-800x800_1024x102

 

Restrap-Touring-Saddle-Bag-4.jpg

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Technical Specifications: - Each buckle rated to 50kg - hardcase construction for easy loading - reflective military paracord - pull cord carrying section - renforced eyelets - Nylon webbing for strength - 1000D cordura and 6oz water proof Nylon - Finished with a Restrap label"

Nic o skórze i z tego co pamiętam to w dotyku bylo raczej "plastikowe". W każdym razie nie zauważyłem aby to była skóra. Kurcze, już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pglądałem ich kiedyś wnikliwie - ma kilka zalet ale też drobne potknięcia jak klasyczny brak materiału antypoślizgowego na pasie i przy sztycy. To naprawdę bardzo poprawia stabilność, o niszczeniu sztycy i torby nie wspomnę
No ie rozumie tego układu - regulator+sprzączka. Szczególnie że regulator nie ma blokady przesuwu taśmy a kto jeździ w terenie wie, że to puszcza.
O gumkach pd spodu nawet nie będę nic pisał (już napisałem)
Aha, bo wczesne prototypy jakie testował Yarr były bardzo podobne - z tyłu jedna taśma na środku - słabo się spisuje jeżeli chcecie coś dołożyć luzem - np kurtkę albo klapki
A w końcu uprząż jest po to by móc sobie coś tam wepchać, nie tylko dedykowany worek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

A'propo właśnie się naciąłem na piękny komentarz gościa od Black Rainbow Project (niejaki Scott) który zarzucił Restrapowi zerżnięcie pomysłu :]

 

LOL!!!

 

Chyba ze 3 strony temu juz to było, razem z kontrowersjami i posądzeniami o plagiat.

 

Cokolwiek by nie rzec, wyglada, ze podobne wynalazki były juz wczesniej, a sam oskarżający, byćmoże niezły dizajner ale ciulowy biznesmen, zlewajacy ludzi i nie dający znaku życia miesiącami...

 

No ale to takietam torbiarskie piekiełko  :icon_mrgreen:

Nie trzeba być specjalnie uważnym czytaczem, czy też zagłebiać się w interenet, aby dowiedzieć się, że niektórzy są cacy bo są poprostu cacy a inni są be bo są be...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...drobne potknięcia jak klasyczny brak materiału antypoślizgowego na pasie i przy sztycy.

I ja wlaśnie tego nie rozumiem. Z czego wynikają takie - wydawało by się - oczywiste błędy projektanta? Cięcie kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...