Skocz do zawartości

[znaki drogowe] Wolno jechać czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest prosta. Zgaduję, że gdzieś w okolicy znaku są jakieś schody na ten wiadukt. W miejscu gdzie stoją znaki równocześnie kończy się droga dla rowerów i zaczyna chodnik. Tabliczka zezwala na kontynuowanie jazdy po chodniku rowerem jednośladowym. Z wszelkimi związanymi z tym ograniczeniami.

 

@Dan.scania Poza niefortunnym doborem piktogramów nie ma tu nic dziwnego. Znak zakazu dotyczy wszelkich rowerów, tabliczka zezwala na ruch rowerów jednośladowych. Innymi słowy, jadąc "zwykłym" rowerem, nie popełniasz wykroczenia. Wjazd rikszą, rowerem cargo itp jest zakazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z logiką prawniczą, której  szczerze mówiąc nie rozumiem prezentowaną m. in. tu: http://wrower.pl/prawo/znak-b-9-t-22-zakaz-wjazdu-rowerow-z-tabliczka-nie-dotyczy-rowerow,3185.html wychodzi, że można jechać, ale tylko rowerem jednośladowym. Wózkiem rowerowym czy rikszą -nie! Ale nie wiem, czy mógłbym jechać tam legalnie poziomą trajką o szerokości 87 cm, bez dodatkowego napędu (tylko nóżki). Jeżeli jest tu jakiś prawnik, to może odpowie? A może nawet uzasadni?

Offtop: Jeżeli w naszym kochanym kraju są problemy nawet z tak prostą rzeczą, jak interpretacja znaków drogowych, to... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oznakowanie jest błedne, sprzeczne. To konfiguracja jakby zakaz wjazdu z nakazem jazy na wprost. Biorąc pod uwagę że jest wąsko, bezpieczniej będzie przeprowadzić rower. A oznakowanie należy zgłosić, gdzie trzeba. Jeżeli ma być tam dopuszczony ruch rowerów to powinien pojawić się C13/C16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnikiem nie jestem, ale tu powinna wystarczyć logika. Czy trajka jest pojazdem jednośladowym?

 

Nie jest, ale nie jest też (zgodnie z definicjami PoRD: http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-20-czerwca-1997-r-prawo-o-ruchu-drogowym/dzial-i_przepisy-ogolne/?on=18.05.2015 patrz art. 2.47) wózkiem rowerowym tylko rowerem, o ile oczywiście jej max. szerokość nie przekracza 90 cm. O jedno czy wielośladowości roweru wspomniane definicje nic nie mówią, więc nagłe pojawienie się podziału na rowery jedno i wielośladowe w interpretacji znaków nie jest zbyt logiczne. Idźmy dalej: Logika nakazywałaby uważać, że pojazd, którego sylwetka przedstawiona jest na znaku B-9 to ten sam pojazd, co na tabliczce T-22, poniewaz piktogram jest identyczny a jednak, jak wynika z artykułu do którego podałem link w poprzednim poście, są to różne pojazdy. W tym momencie zwykła logika zawodzi i zaczyna się prawnicza, do zrozumienia której mam chyba za niski IQ.  :icon_redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...