Skocz do zawartości

[Korba] Wygina się przy mocniejszym pedałowaniu


Ufoludek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podaczas jazdy, gdy mocniej zaczynam naciskać pedały wygina mi się korba. Wygina się o jakieś 2-3 milimetry więc dość sporo bo obciera o przednia przezutkę. Jak myślicie czego to moze być wina, moze ktoś się z tym spodkał?? Może to być wina suportu?? Bo wymieniałem go trzy dni temu. Dodam ze korba to Shimano Hollowtech.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jest bo gdy kręce korbą lekko to jest wszystko w pożądku a dopiero jak depne to się wygina a gdyby oś była krzywa to by cały czas się kolibało. Najbardziej prawdopodobna i raczej właściwą tezą jest ta, ze korba jest za miękka wiec w związku z tym jaka mi polecacie w zamian??. I takie pytanie, czy oznaczenia XT i XTR to jest to samo czy dwie różne rzeczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to suport jednak, moze sie coś tam wyginać, ośka czy coś, bo luzów niema. Rama chyba tez jest wpożądku bo poprzednio miałem korbe Sountour'a PFF i się nie wyginał więc rama chyba tez odpada. Dodam ze ten suport jest nowy ale jakis nędzny bo kosztował mnie 20 zł. A w sklepie powiedzieli ze do Authora Opusa inny nie pasuje i musi być taki kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja przerabiam ten problem dosc czesto (waze 92 kg) i jesli mocniej depne to nie ma korby ktora by nie pracowala na boki choc delikatnie...

W swoim magnusie mialem korbe suntoura i to byla mega porazka , raz ze mega miekka masakrycznie :) dwa jest cos malo kompatybilna z przerzutka deore lx (przez rok nikt nie mogl ustawic tego cholerstwa tak zeby na najwiekszym blacie nie ocieralo o przerzutke)

Teraz mam korbe deore LX 04 oraz suport lx i jest idealnie korba ma bardzo male wychyly nic nie ociera i ogolnie jest super wiec moze poszukaj jakiejs twardej korby

A to rama moze byc malo sztywna to tez prawdopodobne.Moja malo pracuje pod ciezarem (a podobno kelly'sy sa miekkie hyhy) natomiast moj znajomy skarzyl sie na ten problem w giancie yukonie(czy jakos tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja zgłaszam ten sam problem z hallotech II XT. Ostatnio całą rozkręciłem, wyczyściłem, nasmarowałem, skręciłem tak, żę mocniej się nie dało(mam plastikowy klucz do odkręcania nasadki). Luzy są nadal i dokładnie tak samo, pojawiają się gdy mocniej pocisnę,albo staję na pedałach. Dodatkowo doszły dziwne trzaski. Nie umiem ich opisać, ale nie brzmią jakoś strasznie, dziwnie, trudno mi zlokalizować przyczynę, ale to na 100% dzwięki z okolicy suportu. Moim rozwiązaniem jest przesunięcie nieco przedniej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...