Skocz do zawartości

[Plan] Dolina Barczycy na weekend


boogeyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały plan wyskoczyć z Poznania do Doliny Barczycy na weekend :) Tereny piękne, więc zapewne nie jeden z Was już tam był, może polecicie jakieś trasy? Wyjazd ma być typowo rekreacyjny, tak więc szukałbym dwóch tras, każda max 100km.

Noclegu szukałbym w Miliczu, wydaje się sensowny, jeden dzień na wschód a drugi na zachód. Jestem jednak otwarty na propozycje jeśli inne miasto/wieś jest bardziej sensowne ;) Będę bardzo wdzięczny za propozycje jakiejś kwatery gdyż z tym może być najgorzej, będzie to tylko jeden nocleg i dodatkowo jadę sam...

 

Pozdrawiam

Marek

 


Oczywiście mam na myśli Dolinę Baryczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, plan trochę się zmienił, pojadę na jeden dzień :)

 

 

 

Nie znam w ogóle tych terenów, więc będę trzymał się szlaków rowerowych. Posiłkując się tą mapą (jak ktoś ma w lepszej rozdzielczości, będę wdzięczny za udostępnienie)

 

z17916170Q,Dolina-Baryczy.jpg

 

Ułożyłem taką trasę

 

https://www.strava.com/routes/2983676

 

Na nalożonej mapce szlaków tak to się prezentuje (+/-, brak pętli koło Milicza)

 

trasa.jpg

trasa na manualu gdyż nie ma większości ścieżek rowerowych. Jak będą jeszcze siły i czas pozwoli, to na zakończenie jeszcze rundka do Rudy Żmigrodzkiej ;)

 

Może teraz ktoś udzieli jakiś rad co do trasy? ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam tydzień temu. Poleciłbym przejazd przez Wilkowo i Wieś Książęcą (domki) oraz Rudę Sułeowską (stawy). Miej na uwadze że tam są rezerwaty i niektóre miejsca są wyłączone, dlatego warto sprawdzać szlaki rowerowe. Oprócz tego to warto jeździć wokół stawów. 

 

Z Milicza jeździ jeden pociąg do Poznania w piątek i w niedzielę. Na szczęście, nie bywa on mocno załadowany rowerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mały plan wyskoczyć z Poznania do Doliny Barczycy na weekend :) Tereny piękne, więc zapewne nie jeden z Was już tam był, może polecicie jakieś trasy? Wyjazd ma być typowo rekreacyjny, tak więc szukałbym dwóch tras, każda max 100km.

Noclegu szukałbym w Miliczu, wydaje się sensowny, jeden dzień na wschód a drugi na zachód. Jestem jednak otwarty na propozycje jeśli inne miasto/wieś jest bardziej sensowne ;) Będę bardzo wdzięczny za propozycje jakiejś kwatery gdyż z tym może być najgorzej, będzie to tylko jeden nocleg i dodatkowo jadę sam...

 

Pozdrawiam

Marek

 

Oczywiście mam na myśli Dolinę Baryczy ;)

polecam Trasę dawnej kolejki wąskotorowej

za pierwszym razem spałem w schronisku w krośnicach - nie wiem jak w wakacje ale w weekend majowy było tanio pusto i przyjemnie.

za drugim sami możecie przeczytać u mnie na blogu:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Dolina Baryczy odwiedzona... Plan udał się połowicznie. Zamiast sprawdzonych butów zabrałem Lidlowskie, ze względu na trekingową podeszwę. Był to błąd, gdyż przed Sułowem zaczęła wykręcać mi się jedna śrubka bloku. Blok się poluzował, nie mogłem wypiąć jednej nogi i gleba. Dokręciłem dziada, po jakiś 10km kontrola, znów jest luźny. Nie ryzykując kolejnej gleby wykręciłem bloki, a wiadomo jaka to jazda to w takim zestawie... Tak więc niestety odpuściłem Milicz (na planowanym szlaku było info o piaszczystej drodze, więc nie ryzykowałem). Chciałem jednak zaliczyć Książęcą Wieś, ale nie mogłem znaleźć właściwego szlaku. Aby tego mało, wypadła mi jedna soczewka i jechałem "na jedno oko". Tak więc miałem już dość i zawinąłem po asfalcie w stronę samochodu. Jeszcze mały przystanek na rybkę (która była za tłusta...) i do domu.

Nie mniej jednak tereny świetne, ale problemy trochę zmniejszyły satysfakcję z tej trasy. na pewno tu jeszcze wrócę, ale trasę trochę zmodyfikuję (na pewno odpuszczę trasę Ruda Sułowska - Grabówka - Dunkowa - Sułów; piękne lasy, ale momentami piachu tyle co na plaży i rower trzeba było prowadzić. Po tym odcinku średnia z 23kmph spadła do 17kmph ;) ).

Kolejny wypad myślę że na jesień, może być tam naprawdę ładnie :)

 

A moja nieudolna trasa wypadła tak:

https://www.strava.com/activities/374933297

 

Fotki i filmiki mam, może potem powrzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...