Skocz do zawartości

[Piasta]Ile takie cos wytrzyma


Spricik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie..

 

Wczoraj po dwoch sezonach sporadycznego uzywania rozwaliła mi sie tylna piasta z łożyskami kulkowymi... ...wolnobieg nakręcany....jakas włoska...

konkretnej firmy sie tam nie doszukałem.

 

Chciałbym to dosyć tanio naprawić.....

Znalazłem taką piaste na allegro na łożyskach maszynowych....

 

http://www.allegro.pl/item119857033__nowe_...rewelacja_.html

 

Czy takie cos jest w ogole cos warte tzn. czy wytrzyma wiecej niz dwa sezony??? czy obrecze 32 szprychowe są gorsze od 36 szprychowych????

Jakie sa konsekwencje zaplecenia takiej piasty do obreczy 36 szprychowej????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za jaka kwotę opłaca sie kupic piaste???

 

Głównie chodzi mi o to czy takie coś wiecej wytrzyma od piasty z łozyskami kulkowymi też za podobną cene.

 

Nie chce wydawać setek złotych...na naprawe bo to w moim wypadku raczej nie ma sensu.

Wartosc koła przewyzszy wartosc całego roweru.

 

Wszystkie piasty jakie do tej pory uzywałem rozwalały sie w ten sam sposob... pekały miseczki od strony wolnobiegu i koło zaczynało trzeszczeć. Tym razem juz całkiem sie zablokowało.

Dlatego pomyślałem o łożyskach maszynowych. O ile taka piasta nie pęknie cała B) to problem z łozyskiem powinien zniknąć. Tak mi sie wydaje.

 

P.S. Twój rower wygląda na droższy od samochodu mojego ojca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piasta na maszynach za 20zł?? :) ja bym nie ryzykował.

 

Te piasty są nieźle wykonane i bardzo lekko się toczą - pewnie te maszynówki są warte więcej niż cena piasty na aukcji :)

 

2. Piasta 32 do obręczy 36.... raczej nie przejdzie.

 

 

 

Zapleść się da i powinno być OK, ale IMHO lepiej kupić odpowiednią piastę niż kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówicie, że są dobre to spoko, nie mogę zaprzeczyć ponieważ na niej nie zeździłem.

 

Co do ilości otworów to nie mówiłem, że się nie da bo wszystko się da, chodziło mi tylko o to, że lepiej i bezpieczniej byłoby odpowiednią piastę kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

 

Myślałem kupic obręcz pod 32 szprychy... moze udałoby sie dostac jakaś..w granicach 30-40 zł.

Chyba nie ma znaczenia...ze w przednim kole bede miał o 4 szprychy więcej niz w tylnym.

Jeśli mi braknie funduszy to najwyzej zaplote to na obreczy 36 szprychowej i na czas zbierania kasy

na takiej bede jezdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz pare setek nie przesadzaj ;]

 

Moze rownie dobrze kupic za 50-60 zl Remerxa na kulkach i jezdzic dalej , przy serwisowaniu piasty co jakis czas powinno pociagnac sporo.

 

A jak ta piasta z Allegro to 25 zl piasta z przesylka ok 40-50 zl obrecz np. Vuelta + szprychy ok 20-25 zl na kolo i 20 zl zaplot lacznie ok 90-120 zl powiedzmy.

 

wg. mnie wszystko sie da. ja zaplotłem obręcz na 36 szprychy na piaste 32 i pięknie działa

a na tę piaste na ałkcji to sie żucili jak muchy na świeże główno

 

 

o co ci chodzi z tym ostatnim moze wyjasnisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak:

 

- piasta z allegro 27,50

- obręcz jeśli zostawie to co mam to 0zł a jeśli kupić... to wybieram sie pojezdzic po giełdach to moze jakąś obręcz za pare złotych od jakiegoś roweru co poszedł na części...to liczmy 10-15 zł

- szprychy być moze coś znajde..ewentualnie kilka dokupie -wiec pare złotych

- zaplot to rozpoznałem teren...rozpusciłem wici i za dwa dobre piwa..kumpel mi to wycentruje - 8zł

 

Przy odrobinie szczęścia powinienem się zmieścić w 50 zł :)

 

A ludzie to kupują...bo jakby nie było to są maszynowe łożyska.. i nigdzie za takie pieniądze nie kupisz piasty na maszynówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...