Skocz do zawartości

[stery]smar grafitowy/compression ring


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy mogę posmarować zewnętrzną stronę łożysk w sterach i konusy smarem grafitowym ? Czy raczej ten smar nie nadaje się do ruchomych elementów?

 

właściwie to nie mogę wyciągnąć łożysk, a nie chcę tego robić na siłę. Jest opcja, że się ich nie da w ogóle wyciągnąć? no i teraz jak składam to do kupy to tzw. compression ring nie chce wejść na swoje miejsce. Po prostu nie mieści się między widelec a łożysko...

 

FullSizeRender(8)

 
jak to to bezkolizyjnie wcisnąć ?

 

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grafitowego to się nie wypowiem

 

Zaś łożyska wychodzą lekko jednym palcem, przynajmniej u mnie, chwytasz i wychodzi

 

ten pierścień "tzw. compression ring" wejdzie jak poruszasz delikatnie amorem, potem trzeba go ciut wcisnąć w łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem cały polega na tym, że jak włożę widelec już na właściwą pozycję to ten pierścień się tam po prostu nie mieści (w przypadku wkładania od góry). A jeśli najpierw założę pierścień i dopiero potem od dołu wciskam widelec to on go wypycha. Znaczy widelec wypycha pierścień. Jak wrócę z roboty to spróbuję pokombinować w takim razie z użyciem amora jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...