Skocz do zawartości

[Detka] jakiej marki?


pierotez

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem było już sporo, hmm ale czas idzie do przodu i nie wiadomo w którym kierunku.

Potrzebuję na początek tani komplet do starego górala, 26' szerokość standardowa jeszcze spojrzę.

Z przodu powietrze ucieka a tylna wybuchła podczas pompowania nożną pompką z Lidla.

Pytanie czy wystarczy chińszczyzna za przysłowiowe 5 zeta za sztukę czy raczej brać w przedziale 15-20zl / szt. jak proponują chłopaki pare tematów wcześniej.

Co do firmy to kiedyś dobre były (grube) czeskie Rubena / CST. Teraz polecają Accent i Shwalbe.

Co brać aby powietrze samo nie uciekało, a i opony tez do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio Conti Tube 26 MTB ( jakoś 16 zł szt). Trochę ciężkie bo 200g katalogowo, zaskoczyło mnie to że w porównaniu do farbycznych ( zapewno no-name) przy takim samym ciśnieniu spowodowały że opona stała się dużo bardziej elastyczna.

 

Czy to zaleta czy wada, nie wiem, kto jak lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz wymagań wagowych to kup sprawdzone Chiny z Francji :)

 

 

http://www.decathlon.pl/2-dtki-26x17-22-schrader-id_3314575.html

 

Pozdro

Za 5 zl to moze warto je kupic (w takiej byly w promocji) w tej cenie to juz wolabym continetale- 12 PLN. Generalnie wszystko pochodzi z chin, te ostatnie tez, ktore nawiasem mowiac wybuchly mi przy ostatnim pompowaniu. Jesli chcesz miec troche wieksza pewnosc co do jakosci to kupuj z przedzialu 15-20 PLN,jesli cos tam potrafisz robic przy rowerze , najtansze jezdzij i lataj i sie nie zastanawiaj:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie czy wystarczy chińszczyzna za przysłowiowe 5 zeta za sztukę czy raczej brać w przedziale 15-20zl / szt.

 

te za 15-20 to jest ta sama chińszczyzna z +/- tej samej półki jakości, zmienia się głównie marka. Nad dętką warto się zastanowić jeśli zwraca się uwagę na wagę, po za tym w tym nie ma żadnej filozofii, kupuj cokolwiek, byle stare nie było, bo później są właśnie takie historie z pękaniem m.in. , bo błędy produkcyjne w tym produkcie, to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12zł to potrafi kosztować śmierdząca chemią dętka marki dętka w warszawskim hipermarkecie, także przy tym dekatlonowe są dość tanie i przede wszystkim sprawdzone. A jak ktoś ma Dekatlon w pobliżu to bywają wystawione kosze z pojedynczymi sztukami za 4,99zł sztuka.

Reszta jw. Jak kogoś interesują ultra-lajty albo jakieś mniej typowe rozmiary czy antyprzebiciowe, to niech szuka, w innym wypadku to praktycznie to samo tylko logo mniej lub bardziej znane. No i zawsze można spróbować naprawić starą dętkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cena za parę ... Czyli 6 ziko sztuka ...

 

Pozdro

 

zwracam honor:)

Czy 5 czy 6 za sztuke przy takiej cenie to mozna wyrzucic po przebiciu i nie bedzie szkoda:). Jedyny minus tych detek to brak mozliwosci dokrecenia wentyla za pomoca mini nakretki do obreczy (jak ktos ma wysoki stozek w obreczy to sa problemy przy pompowaniu).

Jak dla mnie cena rewelacyjna nie ma co sie zastanawiac:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę 2 pary, się opatrzy. Rowerki stare, aby zjeździły po wertepach :)

 


A, i rozumiem że ten WENTYL SCHRADER to to samo co samochodowy? Taki by mi właśnie pasował.

Aaa.. może jeszcze tanią oponkę polecicie, wziąłbym na jeden rachunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...