Skocz do zawartości

[mtb rower] kupno roweru mtb do 2000 zł- początkujący rowerzysta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym forumowiczem, więc jeśli coś napiszę "nie tak", lub daję posta w złym miejscu, proszę o odrobinę wyrozumiałości i radę  :). Więc mam następujący dylemat:


Poszukuję rower mtb do przejażdżek po lesie, górach, szeroko pojętym offroadzie w cenie wpisanej w tytule.


Mam około 170-175 cm wzrostu, więc rozmiarowo poszukuję "eski", z resztą znajomy w podobnym wzroście ma taką rozmiarówkę i jeździ się naprawdę wygodnie.


Co do znajomego, jego rower jest punktem odniesienia do mojego, on posiada Specialized hardrock 26( Hardrock 26 - im-motion sklep rowerowy Wrocław SPECIALIZED CUBE GIANT KROSS UNIBIKE ) lub hardrock 29 ( Hardrock 29 - im-motion sklep rowerowy Wrocław SPECIALIZED CUBE GIANT KROSS UNIBIKE ), nie jestem pewien, wiem, że model najprawdopodobniej z 2012 roku.Szukam opon 26", bo wydaje mi się że będzie mi łatwiej niż na 27,5, tak jak wspomniałem na jego rowerze jazda sprawiała wielką frajdę, szczególnie rama była naprawdę fajnie umiejscowiona. więc poszukuję czegoś podobnego, no i znalazłem następujące propozycje:


Kroos Hexagon X6 : Hexagon X6 - im-motion sklep rowerowy Wrocław SPECIALIZED CUBE GIANT KROSS UNIBIKE


Kroos Hexagon X5 : Hexagon X5 - im-motion sklep rowerowy Wrocław SPECIALIZED CUBE GIANT KROSS UNIBIKE


Kroos Hexagon x4 : Hexagon X4 - im-motion sklep rowerowy Wrocław SPECIALIZED CUBE GIANT KROSS UNIBIKE


Płatność możliwa jest tylko ratalna, dlatego też wybieram rower ze sklepu, dzwoniąc doń sprzedawca zaoferował  mi jeszcze jeden model, który jednak ma opony 27,5 ":


Kroos Hexagon R8:Hexagon R8 - im-motion sklep rowerowy Wrocław SPECIALIZED CUBE GIANT KROSS UNIBIKE


Chcę mieć hamulce tarczowe, najlepiej hydrauliczne, podobnie z amortyzatorem.


Zaznaczam, że nie jestem za bardzo obeznany i obchodzą mnie raczej rowery tych najbardziej znanych mark jak Kroos, Giant, Specialize, Unibike


 


No więc w zasadzie proszę o pomoc w wyborze spośród tych modeli, lub jeśli macie jakieś pomysły, podanie innych, zbliżonych cenowo. 


Pozdrawiam, Szymon.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem, że ten Specialized to jest straszna bieda jak za te pieniądze - najdroższy to był chyba napis na ramie.

 

Co do Hexagonów to jak chcesz jeździć w terenie to nie bardzo, bo mają "trekkingową" geometrię. To są rowery bardziej ATB niż MTB, więc do ostrzejszej jazdy się nie nadają ze swoją krótka ramą. Jak na Spec'u pewnie się siedzieć nie będzie :icon_confused:

 

Unikaj rowerów z napędem, który ma mniej niż 8 zębatek z tyłu, bo to przestarzałe konstrukcje Do tego "tańsze" Hexagony mają atrapy amortyzacji o skoku 75 mm co ogranicza wybór przy ewentualnej rozbudowie.

 

Między kołami 27,5, a 26' prawie różnicy nie zauważysz, a patrząc perspektywicznie to większy rozmiar może być promowany. 

 

Musi być ten sklep? Lepszym wyborem byłby Kross Level A2 lub Cube Aim, ale mają V-ki...

Z kołami 27,5': Giant Talon 27.5 4 lub Specialized PITCH 650B

 

Tarcze są niezbędne tylko jeśli jeździsz w błocie i zimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego "tańsze" Hexagony mają atrapy amortyzacji o skoku 75 mm co ogranicza wybór przy ewentualnej rozbudowie.

Droższe hexagony też mają atrapy, tylko tu już da się włożyć coś normalnego w zamian. Te tańsze to praktycznie makrokesz tylko z logo Kross a nie Grand. To są generalnie rowery pomyślane jako całościowa "atrapa MTB". Docelowy target to " Cześć! Potrzebuję roweru MTB, będę nim jeździł po mieście"

Jeżeli chodzi o http://im-motion.pl/pl/product/2105/Pitch_650B , hamulce są tarczowe i chyba ten model u mnie wygra...

Zaciski są mechaniczne, więc ze wszystkich zalet tarczówek zostaje tylko jedna... ;) Widać na co poszła kasa w tym rowerze - logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam Ci rower Kross Level A3 model 2014, półka wyżej niż Hexagony, dostaniesz go za około 1700-1800, przejrzyj allegro lub zapytaj w sklepie, przejedź się i zobaczysz różnicę, sam rozważałem hexagona x9 ale zdecydowałem się na Level A3 2014 i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawać fun może każdy rower, a jego jakość wyjdzie w praniu. Po prostu sugeruję, że przy niskim budżecie kompromisy przy budowie roweru MTB są tak duże, że niezbyt opłaca się wybierać produkty firm gdzie najwięcej kosztuje sama ich marka.

Dodatkowo z pewnymi rzeczami trzeba się pogodzić, jak brak działających amortyzatorów w tej klasie sprzętu, słabe koła czy hamulce.

Oczywiście mam na myśli użytkowanie takiego roweru zgodnie z nominalnym przeznaczeniem, czego zwykle przy tanich modelach zabrania sam producent. Brzmi kuriozalnie, nie? ;) Ale wystarczy np. przeczytać nalepkę ostrzegawczą na widelcach pokroju xcm czy niektóre zapisy w instrukcji czy gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawać fun może każdy rower, a jego jakość wyjdzie w praniu. Po prostu sugeruję, że przy niskim budżecie kompromisy przy budowie roweru MTB są tak duże, że niezbyt opłaca się wybierać produkty firm gdzie najwięcej kosztuje sama ich marka.

Dodatkowo z pewnymi rzeczami trzeba się pogodzić, jak brak działających amortyzatorów w tej klasie sprzętu, słabe koła czy hamulce.

Oczywiście mam na myśli użytkowanie takiego roweru zgodnie z nominalnym przeznaczeniem, czego zwykle przy tanich modelach zabrania sam producent. Brzmi kuriozalnie, nie? ;) Ale wystarczy np. przeczytać nalepkę ostrzegawczą na widelcach pokroju xcm czy niektóre zapisy w instrukcji czy gwarancji.

Masz rację chyba, to tak jakbym poszedł i kupił za 100 zł tshirt nike, bo to tshirt nike...dzięki za otwarcie mi oczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musisz mieć na ramie napisu jakiejś znanej firmy to sprawdź Kands 

http://kands.pl/portfolio_page/275-am-kands-comp-er-disc-hydraulic/

na allegro masz kilka ofert, cena ok 1600 zł

 

Mogę śmiało polecić ten rower

Jeżdziłem nim i mogę go śmiało polecić.

Opony 27,5 z grubym bieżnikiem świetnie sobie radzą na terenie ale na asfalcie także mają bardzo mocne przyśpieszenie jest możliwość montazu opon typu slick przez co rower na asfalt tez sie nada.

W porównaniu do rowerów Krossa w tej cenie kross daje nam V-brake i Altusa a Kands daje nam hydraulike i kompletne alivio

 

Moim zdaniem jedyna wada comp er'ow jest matowy kolor ramy czyli jazda w terenie po pewnym czasie odbija się mocno na ramie ( kolor matowy ciezki w utrzymaniU)

Firma Kands może nie jest rozreklamowan jakos strasznie ale za to daje dobry sprzet a nie dobra naklejke (jak Kross, Merida)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Wczoraj pochodziłem trochę po sklepach rowerowych i mam w głowie jeszcze większy mętlik niż miałem.

Byłem w trzech sklepach, w zasadzie wszędzie ceny takie same no i zainteresowałem się następującymi modelami:

 

Pioneer 27,5' acera: http://allegro.pl/lekki-rower-gorski-27-5-galaxy-pioneer-24-sp-acera-i5416643792.html

 

w zasadzie taniocha, ale koleś w serwisie rowerowym przedstawił to tak, że "one wszystki są robione w jednym zakładzie, tylko mają inną naklejkę"

 

Kellys spider 30: http://allegro.pl/spider-30-turquoise-kellys-rower-nowy-17-5-blue-i5453425830.html

 

Nic nie wiem na temat firmy produkującej rower, a kosztuje on w sklepie ponad 2 tys

 

Giant talon 4 ( wersja raczej z ośmioma przerzutniami) : http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.27.5.4/17696/74820/#specifications

 

W tym sklepie znowu, sprzedawca wyśmiał kolesia od Pioneera, mówiąc, że te czasy już minęły i biorąc np. Gianta mam gwarancje lepszej jakości.

 

Kellys tnt 05: http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/gorskie/hardtail-29/tnt-05-titanium/titanium#

 

Miłego dnia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...