Skocz do zawartości

[serwis pedałów] Xpedo Thrust na kulki


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem, że w lewym pedale Xpedo Thrust NXL zgubiłem w niewyjaśnionych okolicznościach zaślepkę zasłaniającą wnętrzności pedała. O ile sobie z tym poradziłem kawałkiem okrągłej gumy, o tyle nie potrafię prawidłowo skontrować konusika i nakrętki po serwisie. Problem polega na tym, że nie ma jak od środka podejść drugim kluczem by to zrobić, pasuje tylko klucz nasadowy, a dwóch nie włożę do jednej dziury. Bawił się już ktoś w serwis Thrustów NXL z kulkami lub innych Xpedów na kulki? Hilfe bo nie wiem czy w trakcie jazdy nie będzie się to luzować i znowu czegoś nie pogubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przyczynę po przeglądnięciu YT. Okazuje się, że pomiędzy dwoma nakrętkami (konusem i kontrą) powinna znajdować się podkładka, ale nie taka zwykła lecz z wycięciem. Wycięta też powinna być ośka na gwincie, co spowoduje, że dokręcenie kontry nie będzie powodować kręcenia się konusa. 

widać to na 10:08. Niestety w Xpedo nie ma podkładki, a co gorsza nie ma też tego wycięcia na gwincie. Każde dokręcanie kontry powoduje przez to dokręcanie jednoczesne konusa i nawet zwykła, okrągła podkładka sprężynowa nic nie pomaga. Kto wie jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem Ci pomóc - ale też kiedyś dorabiałem :) i są dwa rozmiary jeśli chodzi o samo shimano więc przy kupowaniu czegoś takiego uważać.

A w ogóle to jest pełna dowolność, najgorzej jak się zdarzy zestaw 9/10 bo nie zrobisz nic takim kluczem, za mała różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...