Skocz do zawartości

[krzywa oś] Może taka być?


lesiu13_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z osią tylnego koła. Jest krzywa. Jest to oś makrokesza co w pierwszym momencie zasugerowało mi, że to jest przypadłość tego typu rowerów, ale sprawdziłęm u kolegi w Giancie i on też ma krzywą tylną oś. więc jak to jest? Może być trochę krzywa czy wymieniać?

I jeszcze jedno: czy tylna oś jest w większym stopniu narażona na skrzywienie niż przednia, bo obaj mamy proste przednie osie a jedynie tylne pokrzywione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os może być krzywa, ale tylko minimalnie. Większe skrzywienie spowoduje, że w pewnym momencie zacznie blokować łożyska. Wymiana ma sens tylko jeśli zastosujesz porzadną oś Cro-Mo, ale raczej nie dostaniesz takiej w sklepie. Ja wsadziłem w koło od makrokesza oś ze starej piasty Shimano i jak na razie trzyma sie jakieś 4000km, waga bikera 75kg. Zwykłe ośki dostępne w sklepach gną się w v w ciągu kilkunastu dni jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W makrokeszu na pewno masz piastę pod nakręcany wielotryb. Przy tej konstrukcji wygięcie osi jest tylko kwestią czasu (chyba, że tylko po asfalcie jeździsz) :( Nawet nie liczę ile osi połamałem/wygiąłem w piaście quando montowanej standardowo w Unibiku Mirage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re kadargo

Stwierdziłęm, że jest krzywa stąd, że po wyjęciu koła jak kręciłem osią z jednej strony i patrzyłem na nią z boku od drugiej strony to środek osi (właściwie środek koła, jakim jest w przekroju oś) zmieniał swoje miejsce, pozatym pow eyjęciu jej z piasty widać to "na oko" :)

 

Fakt, mam wolotryb nakręcany, a roweru nie oszczędzałem. To wolnobieg wygina oś? Poki co na szczęście nie powoduje ona problemów z obrotem kołą, a i tak niedługo kupie sobie rower z prawdziwego zdarzenia (jupi!) więc te kilka miesięcy może jeszcze wytrzyma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...