Skocz do zawartości

[projekt] Kona Unit 2015


skjaatel

Rekomendowane odpowiedzi

Czas dorosnąć, aluminiowy Giant na sprzedaż (choć świetnie jeździ i fajnie wygląda), stalowy frameset Kony zamówiony. Wstępna rozpiska projektu:

 

  • Rama Kona Unit 2015 17' Cro-mo
  • Widelec Kona Cro-mo
  • Kierownica
  • Mostek Funn Styrge (czarny)
  • Sztyca
  • Siodło Giant Connect SL
  • Pedały Time A.T.A.C. Alium
  • Manetki XT M780 I-Spec
  • Przerzutka przednia SLX M676
  • Przerzutka tylna M786
  • Hamulce SLX 675, tarcze XT 180/160mm
  • Kaseta/wolnobieg HG62 11-36
  • Łańcuch HG73
  • Korba Deore M615 170mm 38x26
  • Suport Shimano
  • Obręcze
  • Piasty Novatec D041 // Hope Pro 2 Evo
  • Szprychy Sapim Leader
  • Opony Continental Mountain King RS 29x2.4 //
  • Dętki Continental
  • Linki/pancerze Shimano / Shimano
  • Zacisk sztycy
  • Top Cap
  • Stery
  • Gripy

Jeszcze nie wiem, czy rower skończy jako 79er czy 29er, mam ciekawie zapowiadające się prototypy szerokich (ponad 25mm wew) i w miarę lekkich obręczy Dartmoora w wersji 29" i kusi mnie zbudowanie nowych kół na nich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skończenia projektu to jeszcze trochę. Spis tego co idzie na wymianę:

 

sztyca: 27,2 x 400, offset 10-20mm, czarny mat, możliwie mało napisów

kierownica: 31,8 x 740 czarny mat, ok 300g, sztywna (zastanawiam się nad backsweepem ok 10st, ale dostępny jedynie wąski rysiek:/)

stery: wg sprzedawcy miały być zintegrowane, a są semi. Póki co accenty, docelowo fsa pig, albo hope

 

Czerwone pierdołki wymienię na czarne, w tej barwie zostaną tylko obręcze i pierścienie na gripach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skjaatel, napisz cos wiecej o tym rockecie 29 prosze

 

 

mam ciekawie zapowiadające się prototypy szerokich (ponad 25mm wew) i w miarę lekkich obręczy Dartmoora w wersji 29" i kusi mnie zbudowanie nowych kół na nich

 

 

to serio jakis proto i 25+ wewnetrznej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nowe obręcze zamówione. Padło na http://allegro.pl/show_item.php?item=5605432776 od kolegi Daveo. Z tyłu zostaje Hope Pro 2 Evo. Z przodu jeszcze nie wiem.

 

Poza tym czekam na ponowne pojawienie się manetki XT8000-B, bo te z crc wyparowały, a nasze shimano tylko I-Spec II zamówiło:/

 

Kaseta XT 11-42

Łańcuch KMC (prawdopodobnie)

Przerzutka XT8000

Korby póki co zostają (zębatka NW od HCC 30t), później coś ładniejszego, może zee?

 

No i przysiady ze sztangą całą zimę, żeby nie płakać na podjazdach ;)

 

Zapomniałbym o chwytach. Answery się wysłużyły, mam rozkminę pomiędzy Esi, Dart Roots, a Odi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu aluminiowego HT ale tak naprawdę zawsze marzyłem o rowerze ze stali tylko zawsze myślałem że mnie na takiego nie stać aż tu natrafiłem na Kone Unit z 2015 obecnie za 3000 zł. Tak sobie pomyślałem ze przecież mógłbym w nim wymienić tylną piaste, korbe, dołożyć przerzutki i mam super stalowca za nie dużą kasę. Rozumiem że w tej ramie jest miejsce do zamontowania tylnej przerzutki? Jest to wykonalne? Co myślicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...