Skocz do zawartości
  • 0

Zakup roweru 2500-3500


Gość Jan

Pytanie

Witam, poszukuję roweru dla amatora z przeznaczeniem na jazdę w terenie i asfalt. Podejrzewam, że rozkład 50/50. Teren bez szalonych zjazdów, ale z drogami leśnymi i szutrami. Raczej skłaniam się w kierunku 29", ale nie wykluczam innych możliwości, wszystko będzie zależało od tego czy dany model będzie mi "pasował". Zależy mi na modelach dostępnych w sklepach stacjonarnych, gdzie będę najpierw mógł go wypróbować i po zakupie ustawić pode mnie. Odpadają sklepy internetowe i sprowadzane modele na życzenie bez wcześniejszej możliwości przejażdżki. Mój wzrost 185 przy wadze 95-100 kg.

 

Trochę przeglądałem forum i trudno mi jako laikowi wybrać konkretny model. Technologia poszła mocno do przodu przez ostatnie 20 lat i wybór roweru już nie jest tak prosty jak kiedyś zakup jubilata 2 czy wigry 3. Zależy mi na dobrych hamulcach oraz dobrym komforcie i prowadzeniu roweru. Przy mojej wadze myślę, że jest to kluczowe. Na plus także możliwość samodzielnej zmiany tylnego ogumienia w razie przebicia, a także dobry serwis oraz niezawodność.

 

Z modeli w przedziale 2500-3000, które zbierają dobre opinie, wpadły mi w oko Northtec Cayon/Gravity DR oraz Romet Mustang 29 1.0.

 

Z drugiej strony dokładając niewiele więcej mamy Mustanga w wersji 2.0 z lepszymi hamulcami lub Northec XT. Na pewno jest to różnica, na którą mogę sobie pozwolić, ale chciałbym mieć pewność, że w moim przypadku rzeczywiście warto. Z drugiej strony można tak dokładać w nieskończoność więc gdzieś musi być granica rozsądku. Znajomy poleca bardzo Krossa, ale w Internecie są słabe opinie nt. ich bezawaryjności. Nie chciałbym także zmieniać roweru za 2-3 lata, stąd rozważam możliwość dołożenia trochę pieniędzy.

 

Proszę o radę jaki model byłby optymalny w Waszej ocenie. Jakie inne modele i firmy byście polecili? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...