Skocz do zawartości

[Łańcuch] luzy na sworzniach


TocaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może głupie pytanie, bo nigdy tego nie próbowałem. Czy do napędu wolnobiegowego (7biegów) mogę założyć porządny łańcuch typu np. HG73, HG93 lub XTR ?? Sądzę że tak, ale mogę się mylić dlatego pytam, a kto pyta nie błądzi. W ogóle to mam HG40 i po 800 km najchętniej bym go wymienił ale to może wiązać się z wymianą wolnobiegu choć nie zawsze. HG 40 ma luzy na sworzniach i podczas jazdy go słychać, aczkolwiek jest zapiaszczony i smarem jakiego używam jest olej silnikowy Castrol bo nic innego pod ręką nie ma w tej chwili, być może pomogło by mu tylko porządne czyszczenie i nasmarowanie z odczekaniem. Jeszcze chciałem się poradzić jakiej spinki użyć chodzi mi o taką co po spięciu będzie ją można z łatwością rozpiąć (kiedyś miałem jakąś spinkę i nie mogłem jej rozpiąć) bo ciągłe rozpinanie i spinanie łańcucha już w tym modelu HG40 (2 razy) nie podoba mi się. Jeszcze jedno... jakimi domowymi sposobami czyli np. linijka, mogę zmierzyć długość łańcucha coś słyszałem że od osi sworznia do sworznia na iluś tam ogniwach ma być tyle cm... lub nie więcej niż…

 

Za pomoc z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do napedow 7 biegowego bedzie pasowal lancuch 8 biegowy wiec XTR pod 9 odpada na pewnoe itp , w zasadzie shimano pewnie inne lancuch zaleca do 7 , w necie znajdziesz dokladniejsze specyfikacje ale 8 da sbie rade bez problemu. Sam smaruje olejem , coz moze nie jest to idealne rozwiazanie ale u mnie sie sprawdza , trzeba tylko dokladnie lancuch wyczyscic i po skropieniu olejem odrazu nie jechac tylko pokrecic korba zmienic biegi poczekac nieco. Spinka kazda chocby srama , to ze nie mogles rozpiac za 1 razem to norma i latwo nie idzie , musisz spore sily uzyc , pozniej spinka bedzie sie badzo latwo rozpinac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancucha nie smaruje sie sparem tylko olejami

 

Wiem... dużo ludzi tak mówi źle, nawet w sklepie i potem sam tak pisze bo w sumie nie wiadomo jak to powiedzieć...olejenie chyba....ale w google jak wpiszesz smar do łańcucha to znajdziesz, a smarem się smaruje...

 

Wczoraj zrobiłem konserwacje wymieniłem Acere na Alivio z tyłu, łańcuch 4 kąpiele - do białej nafty i chodzi pięknie, aż szkoda mi wyjeżdżać by na nowo zapiaszczyć, chociaż głównie po szosie się jeździ, za dużo w ten rower nie będę wkładał, byle wytrzymał jeszcze z 4 tyś km i potem składam nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...