Skocz do zawartości

[Renowacja] Budowa od podstaw i kilka pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

ostanio wyszperałem w dosyć dobrym stanie (pomijając lakier, który ne był pierwszej świeżości i już został ściągnięty - rama przygotowana do podkładowania i malowania - plany: biel + czerwone naklejki i czerwono czarne dodatki) ramę HERCULES.

 

hercules.jpg

 

PLANY:

  • Zrobienie szosówki do normalnej jazdy w miarę budżetową :)
MOJE ZAKUPY:
  • Opony: Schwalbe Lugano 700x25c
  • Dętka: Schwalbe SV-15
  • Hamulce + Klamki: Saccon SLR
POTRZEBUJĘ (tutaj proszę o waszą pomoc):
  • Kaseta/wolnobieg: skłaniam się ku kasecie coś z niższej półki jako, że chcę osiągnać cel nie wydająć za dużo: widziałem sporo osób skłania się ku: Shimano Acera HG31 lub HG 41.
  • Łańcuch: HG40 / UG51
  • Przerzutka tył: Shimano Tourney TX RD-TX35B
  • Przerzutka przód: Shimano Tourney TX RD-TX35B
  • Mechanizm korbowy: SHIMANO FC-M131 48x38x28
  • Suport: Shimano BB-UN26
  • Pedały: W swoim sklepie lokalnym: Author APD-311 - 40zł.
  • Koła: budżetówki: Rodi Stylus Race (JoyTech, kaseta, 28") - 185zł. (alledrogo)
  • Manetki przerzutek: Retro Sunrace - montowane obejma na ramie. - 15zł. (alledrogo)
PYTANIA DO WAS:

Co myślicie o tym co napisałem?

Co byście zmienili z tego zostawu?

Co nie pasuje? (jestem pozątkujacym w strefie jednośladów, ale chcę stworzyć coś sam od zera dla siebie. Więc proszę o wyrozumiałość :) )

Może brakuje jakiś podzespołów ?

 

Prosiłbym także o oszczędzenie mi czytania postów typu: "w cenie tych cześci poszukaj lepiej gotowej szosówki...' - nie chcę gotowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, zapał jest, a własnoręcznie złożyć rower to sama przyjemność. Poniżej kilku tys zł zawsze skłądania wychodzi drożej, ale można to zrozumieć.

 

Po pierwsze to nie bierz tej gumki, którą ktoś tam kiedyś przesadnie nazwał łańcuchem. HG40 i UG51 to są bardzo złe łańcuchy. Od biedy już lepszy HG50, ale nie lubi wody (w kilka godzin robi się rudy), więc trzeba o niego dbać. A najlepiej to doinwestuj w KMC X8, jakiegoś Connexa serii 800 lub lepszy Shimano. Zły łańcuch szybko się zużyje i zniszczy napęd, wiec za sezon lub 2 czeka Cię remont :bye2:

 

Po drugie to nie montuj przerzutek Tourney, bo one chyba zostały zrobione tylko i wyłącznie do rowerów marketowych i nikt się nie przejmował tym żeby działały jak je projektował. Kup lepiej już jakąś używaną (nawet i 15-letnią) Shimano Acera/Alivio i dam sobie uciąć rękę (lewą), że będzie działać lepiej.

 

Reszta niech będzie chociaż sugerowałbym poszukać używanej lepszej korby i może hamulców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz rozstaw haków z tyłu (i ew widelca też). I sprawdź, czy te koła Ci wejdą.

Jeśli myślisz o tych z aledrogo:

http://allegro.pl/kola-28-na-szose-rodi-stylus-czarne-kaseta-8-9-10-i5296046968.html

to szerokość piasty tylnej to 135mm. Jak Twoja rama jest leciwa to rozstaw haków może być mniejszy. Gdybyś się zdecydował na rozginanie tylnego trójkąta, to lepiej to zrobić przed malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seraph

Czyli trzeba zwiększyć budżet, chociaż może i dobrze. Co powiesz o tych, nowych gdybym zainwestował?

 

Przerzutka tył: Shimano Acera RD-M360 (50-60zł)
Przerzutka przód: Shimano Acera FD-M360 (40-50zł)

Korba: Shimano Acera FC-M311 (80-90zł)

 

A co z suportem? Może zostać czy proponujesz coś innego ?

 

@Garlock

Dzisiaj postaram się zmierzyć i zobaczę. Dzięki za zwrócenie uwagi! :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seraph

Powiedz mi kolego jaki dobrać mam suport i korbę  (poniżej foto z wymiarami jak to się prezentuje u mnie w ramie)?

 

ZANAZŁEM TAKIE CUDA (co ty na to?):

  • Korba:  Shimano FC-M311 42x32x22T 170mm (i jaki rozmiar zębatek lepiej do szosy 42x32x22 czy 48x38x28?)
  • Suport: Shimano BB-UN25/26
suport9d3b8.jpg

 

@Garlock

Dzięki raz jeszcze za radę aby sprawdzić rozstaw, będzie problem z dobraniem koła...

widelki_tyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...