Skocz do zawartości

[Malowanie] malowanie ramy - 2 matowe kolory


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w garaży starą (2010) w pełni sprawną ramę która została mi po rozbiórce starego roweru na części. Smutno tak jak ona wisi a mogłaby być w użytku więc chce ją wykorzystać i zbudować na niej trzeci rower jednak obecny kolor zupełnie odpada. Postanowiłem przemalować ją we własnym zakresie. Plan jest taki:  Jakiś środek do usuwania lakierów typu scansol - ściągam cały lakier do gołego aluminium. Później podkład i ewentualne gładzenie niedoskonałości. Generalnie malowałem już w ten sposób niejedną rzecz i zawsze było spoko z tym że zawsze był to jeden kolor. Tym razem rame chciałbym dwukolorową i nie wiem jak się do tego zabrać. Proszę o pomoc jeśli znajdzie się tu ktoś doświadczony w tej dziedzinie. Mianowicie chciałbym uzyskać mniej więcej coś takiego: http://allefree.pl/galleries_2/01/43/934301/photos/photo1.jpg

 

Czy taki efekt jest w ogóle osiągalny przy założeniu że wszystko robię we własnym zakresie ? Nie widzę innej opcji jak najpierw położyć jeden z dwóch kolorów (biały lub czarny mat) na całą ramę, odpowiednia ilość warstw i dać mu dobrze wyschnąć i stwardnieć (około 48h zazwyczaj wystarczy) po czym wyobklejać/ pozakrywać taśmami/gazetami dany wzór i malujemy drugim kolorem a na koniec bezbarwny mat. Ewentualnie przed ostatnim bezbarwnym jeszcze jakieś naklejki. Czy to może się udać ? Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...