Skocz do zawartości

[zakup] Specialized-brak?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Upatrzyłem sobie taki oto rower w internecie:  Specialized Roubaix SL4 Sport 2015 rozmiar 56

Na drugi dzień lecę do sklepu a tu  nadchodzi "otrzeżwienie"

"Panie tego roweru pan nie kupisz,nie ma na żadnym magazynie w europie(bo to są rowery z usa) ale od lipca wchodzi nowa kolekcja więc można się zapisać i najszybciej z tej nowej kolekcji (2016) rower będzie w październiku lub listopadzie"

Masakra,o co to chodzi? Czy naprawdę nie można kupić tych rowerów?

Czy ktoś z Was miał podobny problem z tak długim oczekiwaniem,czy inne firmy też tak robią czy to tylko "wina" Spec-a?

Jakie macie doświadczenia w tego typu kupowaniu rowerów?\

Z tego co wiem inne marki są raczej w pełni dostępne (giant,kross,merida,author,trek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej naprawdę nie można kupić, przecież ideą funkcjonowania sklepu jest sprzedaż i gdyby było to wykonalne to byś dostał. :)

56 to jeden z najpopularniekszych rozmiarów szosowych. 

Tu nie ma problemu z oczekiwaniem, bo sprzedawca nie obiecał Ci niczego, mie wziął zaliczki, nie zablokował Ci możliwosci kupna czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to w dzisiejszych czasach,skoro jest popyt to produkuję tylko te "chodliwe" rozmiary,jeżeli mi wszystko schodzi to postawię kolejną fabrykę i produkuję więcej,wszyscy byliby zadowoleni,szefowie firmy,pracownicy,klienci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste :) Czas realizacji ( zamówienie ram , komponentów , złożenie , dostawa do EU/dystry/sklepów ) to nie jest tydzień czy dwa , przy cosezonowej zmianie modelów. Jasne , można natłuc 5 tys szt więcej , ale co jak się nie sprzedają , a tu już nowa kolekcja wchodzi :)
M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak to jest że wyszukanie jakiegokolwiek nowego roweru w internecie w cenie > 5000zł może spowodować powyższą sytuację. Jest to związane z małą ilością sprzedaży tychże, na samochody sprzedawane w nieporównywalnie większych ilościach również czeka się długo.

 

Jedyne co można doradzić, jeśli uparłeś się na konkretny model, to research w sklepach czy nie mają na stanie w ościennych krajach - ja Trek Stache, mimo stanów magazynowych w licznie 0, kupiłem w Monachium mailowo z wysyłką do sklepu w Goerlitz skąd go sobie odebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci makaron na uszy nawijają...

 

Pomijając fakt, że nie rozumiem dlaczego chcesz kupić Szmatławego Szpeca to proszę bardzo tu jest pełna rozmiaróka i nawet 2 kolory do wyboru...

Nie mieszkam w UK tylko w PL i gdybym chciał sobie kupić przez internet to bym kupił np. CANYON-a a nie Spec-a

Chcę go zobaczyć,dotknąć i przymierzyć więc kupuję w sklepie.

Druga sprawa wytłumacz proszę co oznacza "Szmatławego Szpeca"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie mieszkam w UK tylko w PL i gdybym chciał sobie kupić przez internet to bym kupił np. CANYON-a a nie Spec-a

 

To byłeś łaskaw pominąć.

 

Nie mój problem, tymbardziej, że jakieś 3 tygodnie temu pomagałem jednemu z forumowiczów w zakupie Norco właśnie w Evans'ie.

 

Co zasię tyczy Szmatławości Specializeda to wynika ona z braku jakiejkolwiek innowacyjności tej marki, masakrycznego kasowania za wszywkę i delikatnie mówiąć słabych praktyk prawnych mających na celu zastraszanie rzekomo zagrażających Zayebistości Szpeca małych podmiotów z szeroko pojętego przemysłu rowerowego.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą!

Owszem słyszałem o ich praktykach prawnych zastraszających mniejsze podmioty przemysłu rowerowego,albo np. akcja z nazwą Roubaix.

Korzystam z wszelkich dobrodziejstw potentata informatycznego jakim jest Apple,który też pozywa mniejsze lub większe firmy do sądu i co z tego?

Nie powiem złego słowa o apple choć znam mnóstwo przeciwników i jakoś mnie nie interesuje ich zdanie -sprzęt jest dla mnie doskonały i sprawia mi przyjemność!

To samo dotyczy spec-a,skoro wynalazł systemy amortyzujące ramę,widelec czy siodło to po co to zmieniać co roku skoro się sprawdza?

Silniki benzynowe nie są zmnieniane tylko udoskonalane a diesle niedługo pójdą na złom.

Ciekawe która firma rowerowa co roku zmienia całkowicie np. ramę,system amortyzacji  i o czym to niby świadczy? O innowacyjności ?Raczej o braku dobrego sprawdzonego pomysłu i szukaniu czegoś na siłę,testując za darmo na na klientach,rzekomo nowy fantastyczny sytem,który za kilka lat okazuje się niewypałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bicie piany o nic zatem.

 

Dla Ciebie Szpec jest cacy, dla mnie be i raczej nic się nie zmieni.

 

Bottom line jest taki, że jak koniecznie chcesz kupić to jest do wzięcia w UK. W przeciwnym wypadku poszukaj czegoś innego...

 

Szacunek..

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą!

Owszem słyszałem o ich praktykach prawnych zastraszających mniejsze podmioty przemysłu rowerowego,albo np. akcja z nazwą Roubaix.

Korzystam z wszelkich dobrodziejstw potentata informatycznego jakim jest Apple,który też pozywa mniejsze lub większe firmy do sądu i co z tego?

Nie powiem złego słowa o apple choć znam mnóstwo przeciwników i jakoś mnie nie interesuje ich zdanie -sprzęt jest dla mnie doskonały i sprawia mi przyjemność!

To samo dotyczy spec-a,skoro wynalazł systemy amortyzujące ramę,widelec czy siodło to po co to zmieniać co roku skoro się sprawdza?

Silniki benzynowe nie są zmnieniane tylko udoskonalane a diesle niedługo pójdą na złom.

Ciekawe która firma rowerowa co roku zmienia całkowicie np. ramę,system amortyzacji  i o czym to niby świadczy? O innowacyjności ?Raczej o braku dobrego sprawdzonego pomysłu i szukaniu czegoś na siłę,testując za darmo na na klientach,rzekomo nowy fantastyczny sytem,który za kilka lat okazuje się niewypałem.

 

Innowacyjność Speca sprowadza się ostatnio do pudełeczka na narzędzia i dętkę.

 

Co nie zmienia faktu, że firma ma oczywiście swoje zasługi.  Na przykład takie, że przez to iż przez wiele lat mieli prawa z patentu na Horsta, wymusili innowacyjność u konkurentów.

 

Wśród tych nie kojarzę firm, które by co sezon całkowicie zmieniały zawiechę.  No ale w coś trzeba wierzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

"Panie tego roweru pan nie kupisz,nie ma na żadnym magazynie w europie(bo to są rowery z usa) ale od lipca wchodzi nowa kolekcja więc można się zapisać i najszybciej z tej nowej kolekcji (2016) rower będzie w październiku lub listopadzie" Masakra,o co to chodzi? Czy naprawdę nie można kupić tych rowerów?


A Rowmix'ie pytałeś? Według tego, co jest na stronie, to są dostępne w tym rozmiarze. No i pewnie łatwiej i taniej do Krakowa się na przymiarkę i macanko udać niż latać do Herbaciarni. :)

Sprawdziłbym też tutaj, w Legnicy: http://www.rowery.legnica.pl/prod/1_15/529
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innowacyjność Speca sprowadza się ostatnio do pudełeczka na narzędzia i dętkę.

 

Co nie zmienia faktu, że firma ma oczywiście swoje zasługi.  Na przykład takie, że przez to iż przez wiele lat mieli prawa z patentu na Horsta, wymusili innowacyjność u konkurentów.

 

Wśród tych nie kojarzę firm, które by co sezon całkowicie zmieniały zawiechę.  No ale w coś trzeba wierzyć ;)

Jednak ten konkretny rower ma swoje specyficzne rozwiązania, jak i czego byś nie kojarzył.

 

Kforum1

A co właściwie miała oznaczać ta wstawka :

(bo to są rowery z usa)

 

Że my tu głąby ze wsi jesteśmy, czy sam siebie informowałeś ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to w dzisiejszych czasach,skoro jest popyt to produkuję tylko te "chodliwe" rozmiary,jeżeli mi wszystko schodzi to postawię kolejną fabrykę i produkuję więcej,wszyscy byliby zadowoleni,szefowie firmy,pracownicy,klienci.

 

A ile jest takich klientów, którzy szukają roweru w połowie sezonu?? Trzeba było zamówić przez zimę tak jak się to praktykuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kforum1

A co właściwie miała oznaczać ta wstawka :

Że my tu głąby ze wsi jesteśmy, czy sam siebie informowałeś ?

Ta wstawka jest od właściciela sklepu,który mi oznajmił,że to nie takie proste bo rowery są produkowane w usa,o dziwo Treki też usa a dostępność dużo lepsza podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jest takich klientów, którzy szukają roweru w połowie sezonu?? Trzeba było zamówić przez zimę tak jak się to praktykuje.

 

Jeżdzę obecnie na krossie a chciałbym kupić drugi rower  -szosę stąd decyzja o zakupie,a że zdecydowałem się teraz …….,no coż chyba mam prawo wiosną pomarzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare info Sol z tym pojemnikiem......na nowy sezon jest "pawlacz" w Stumpjumperze fsr (otwierasz drzwiczki w ramie i pakujesz co trzeba)

Co nie zmienia faktu,że rowery Speca są przyzwoite,zwykle nowe patenty pojawiają się w nich sezon wcześniej niż u konkurencji,pozornie "drogie" niższe modele mają sensowną konfigurację pod rozbudowę,a geometria (przynajmniej dla mnie).......genialna.

Temat obsuwy z 27,5 pomijam.

 

 

Wracając do tematu,na kontynent centrala jest teraz w Holandii i jak nie ma to nie ma i nie będzie.Jedyna szansa,że leży gdzieś w jakimś sklepie.

Wyspy to oddzielna dystrybucja i dlatego są.

Poza tym,kto kupuje rower w maju i to jeszcze z chodliwej serii w popularnym rozmiarze?Pozbawia się satysfakcji negocjacji,sporego rabatu i naraża na wspomniane problemy z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę obecnie na krossie a chciałbym kupić drugi rower  -szosę stąd decyzja o zakupie,a że zdecydowałem się teraz …….,no coż chyba mam prawo wiosną pomarzyć ;)

 

No właśnie to ostatnie stwierdzenie pasuje jak ulał. Powtarzam najlepszy okres na spokojne zakupy/zapisy to zima. Teraz albo wielu modeli nie ma albo jest spory problem z rozmiarówkami.

 

Co do produkcji to Holandia dość sporo namieszała miedzy innymi w przypadku Treka czy Gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...