Skocz do zawartości

[napęd]co wybrać ?


tyr0x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Opisałem już mój problem w temacie [rower] do 1000 zł , ale tam jakoś nie są zbyt pomocni a proponują mi tylko nowy rower.

W moim rowerze padł już osprzęt, więc bardzo prosze o szybkie rozpisanie sie w temacie, chce jak najszybciej wrócić na rowerek :/

W adresie który podałem jest jakaś tam konfiguracja, która chciałem zakupić ale jestem tak tego nie pewny, że po przemysleniach kolejnych znowu coś zmieniłem.

Padło na:

-tylnią przerzutke sram 4.0

-przód sram 3.0

-kaseta 5.0

-manetki 3.0

-łańcuch 48

-korba+oś truativa firex sl, czy to dobry pomysł?czy jest kompatybilny?czy raczej kupić coś innego?

Cena która może na to pójść to jakieś 500-600 zł.

Jeszcze jedna sprawa odnośnie tylnej piasty, czy nie lepiej było by jej zmienić do nowego osprzętu, wcześniej miałem wolnoobieg. Cena piasty musiała by się wliczać do tych max 600 zł.

 

Bardzo bym prosił o szybkie odpowiedzi.

DZięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wczesniej miałeś wolnobieg to piaste musisz wymienic zeby pasowała pod kasete.

 

mam kasete SRAM 5.0 i PC-48 i po ponad 3000km jestem zadowolony, a o reszcie osprzetu sie nie wypowiem, bo nie uzywałem, jeszcze bym mógł polecić manetki SRAM MRX, tylko ze one sa pod przerzutki Shimano, kupiłem je za 30zł i działają bardzo dobrze :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź.

 

Kaseta 5.0 to chyba podstawa, dobra i wytrzymała jak na tą cene ;], łańcuchy jak coś kupie dwa na wymiane, 48-emki oczywiście.

Na stronie sklepu arnik'a sprawdziłem sobie ceny

Przerzutka przednia X-3.0

- zębatki 42-32-22

37,00zł

Manetki-gripy 4.0

- 8- biegów

95,00zł

Przerzutka tylna 4.0

75,00zł

Kaseta PG-850 (5.0)

- zębatki 11-32

75,00zł

Łańcuch PC-48 Łańcuch PC-48

40,00zł

Mechanizm korbowy FIVED S

- zębatki 42s-32s-22s

125,00zł

Oś mechanizmu korbowego ALIVIO BBTS30B17X

29,00zł

 

Piasta tylna ALIVIO FH-MC18

- 36otw, kolor czarny FHMC18AZL

69,00z

 

Suma: 545,00zł

Cena chyba jakaś przystępna więc chyba na to się zdecyduje jednak, chyba że ktoś jeszcze ma jakieś przemyślenia dotyczące tego sprzętu?W późniejszym czasie będzie inne części w rowerku zmienić, ale napęd jak na razie jest dla mnie najważniejszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...