Skocz do zawartości

[strava] zawyżone prędkości


Rekomendowane odpowiedzi

Pomiar prędkości z GPSa z zasady jest skazany na przekłąmania, a największe zmyłki są w dwóch sytuacjach:

 - Na ostrym zakręcie, jeśli jedziesz przez niego bardzo szybko,

 - W momencie, gdy na chwilę zgubisz sygnał GPS, potem go odzyskasz, a na mapie pojawi się prosta krecha i gwałtowny przeskok między dwoma punktami.

 

Ciężko jest cokolwiek z tym zrobić, bo jest to wina samej metody pomiaru i dokładności GPSa, chociaż jakieś uśrednianie po stronei aplikacji mogłoby trochę pomóc.

'Prawidłową' prędkość maksymalną możesz sobie oszacować mniej więcej z wykresu, musisz po prostu zignorować samotne, wąskie, sterczące bardzo wysoko 'szpilki'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

'Prawidłową' prędkość maksymalną możesz sobie oszacować mniej więcej z wykresu, musisz po prostu zignorować samotne, wąskie, sterczące bardzo wysoko 'szpilki'.

Masz rację, na wykresie prędkości max zdecydowanie wychodzi niższa :) szkoda ze nic z tym nie można zrobić. Wcześniej wszystkiego się zgadzało prędkość z wykresem, a od jakiegoś tygodnie zrobił się taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dość zaskakujący problem z Samsungiem Ace III Mini - wszystko było ok na podstawowym sofcie dopóki nie zacząłem kombinować, a po zrootowaniu telefonu i wgraniu CyanogenMod, GPS dryfował przeokrutnie i nie trafiałem w prawie żadną trasę, co przekładało się potem na prędkości, dopasowanie segmentów, dane dot. wysokości... Muszę teraz chyba przywrócić oryginalny soft operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...