Skocz do zawartości

[Złodzieje] Rowerów na celowniku UWAGI!


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również dziękuję za podanie linku, pozwolę sobie go wkleić do pierwszego postu, żeby był pod ręką.

 

Materiał jest świetną przestrogą dla tych którzy zostawiają rower przypięty kawałkiem stalowej linki. Jak widać dla złodzeja to żadne zabezpieczenie.

 

Zapraszam do dyskusji o materiale i temacie amatorów cudzych rowerów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nawet w reportażu była dziewczyna od czerwonej meridy, której ukradziono rower wiec ona kupiła... kradziony.

Brak mi słów a raczej nie mogę takich tu użyć, na ludzi którzy w ten sposób postępują.

Skradziono jej rower wiec zna to przykre uczucie a mimo to kupuje rower, który został skradziony komuś innemu.

Szkoda, że nie kupiła tego, który jej ukradli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kradzież roweru za kilka tysiaków boli, bo przeważnie jest to sprzęt jeszcze nie spłacony a tow.ubezpieczeniowe wypinają się na ubezpieczanie roweru od kradzieży za to umieszczają w OWU przynęte o terminie rabunek co wielu myli z kradzieżą i potem jest zdziwienie.

Dlatego jedyny ratunek w takich inowacyjnych rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubezpieczeniami się powoli zmienia. Jest więcej rowerzystów na drogach i co jakś czas komuś w towarzystwach ubezpieczeniowych zaświtają gdzieś dwa koła. Np. kupując rower w Tesco masz roczne ubezpieczenie od kradzieży nie od rabunku.

 

Przydała by się seria programów o kradzieżach rowerów, tak jak była seria z Rutkowskim. Może jeżeli pokażą w TV że nie tylko złodziej dostaje karę, ale i osoba kupująca kradziony rower dostaje karę za paserstwo to zapali się ludziom lampka w głowie. Swoją drogą to nikt nie wspomniał w reportażu, że ta blondynke od meridy odwiedzili w areszcie. Z całego reportarzu wysnułem wrażenie że złodzieja złapali a paserce uszło wszystko na sucho, a prawda jest taka że ukarano tych co złpali z bimbrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty chyba jakiś inny reportaż widziałeś[emoji12] To co ja oglądałem to dziewczynę od meridy odwiedzili w domu dziennikarze, pasera złapała policja a złodzieja nie udało się złapać i na końcu była pokazana jego twarz i prośba o pomoc w jego identyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na trudności w dobrym zabezpieczeniu roweru od kradzieży, popytu na rowery i części, łatwym rynku zbytu i niskiej wykrywalności i karalności  rowery kradli, kradną i będą kraść, towarzystwa ubezpieczeniowe o tym wiedzą i dlatego nie ubezpieczają rowerów od kradzieży tylko od rozboju, co jest ich sposobem na skuszenie klienta (więc jak masz ubezpieczony rower od rozboju a ci go ukradną z piwnicy idź lepiej wieczorem do parku pobrudź się piachem i zgłoś rozbój, policja i tak gościa nie znajdzie a ty przynajmniej odszkodowanie dostaniesz)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...